Pulpit się zacina w grach mało fps

Witam. Mam dosyć spory problem. Kupiłem niedawno nowego pc i jestem niemile zaskoczony. Pulpit cały czas sie zacina (kursor przeskakuje i zacinają się okna) a w grach jest gorzej niż na moim starym laptopie który już niedomagał. setup to:
Gtx 1060 3gb oc MSI
Płyta główna msi g41m p33 combo
Intel xeon e5450
Pamięć ram crucial balistix 8gb 1600mhz
dysk wd black
zasilacz silentiumpc deus m1

Na pewno musisz zainstalować zainstalować wszystkie sterowniki, a przede wszystkim sterowniki do karty graficznej, których podejrzewam aktualnie nie masz i stąd niska wydajność.
Inna kwestia to już dopasowanie karty graficznej do wiekowego, mało wydajnego CPU, który będzie stanowił bottleneck szczególnie w grach, które mocno siedzą na CPU jak Wiedźmin 3, Rise Of Tomb Rider czy ogólnie sandboksy.

wszystkie sterowniki zainstalowane do karty graficznej. Z procesorem nie powinno byc chyba zle skoro przy innych kartach całkiem spoko działa mój znaj ma podobny stup i wszystko śmiga idealnie.

W takim razie na pewno sprawdź czy masz podłączone zasilanie do grafiki. Ten model wymaga podłączonego złącza 6-pin. Bez tego karta będzie pracować w zaniżonych taktowaniach.

1 polubienie

wszystko jest odpowiednio podłączone.

nie wiem co moge w takiej sytuacji zrobic.

Czy robiłeś aktualizację BIOS ?
Ta płyta miała sporo wersji od pierwszego wydania.

Rozumiem, że jest nowy dla Ciebie. Płyta główna była aktualizowana do 2014 roku.

Wersje BIOS

Jeśli masz aktualną wersję Live Update MSI, to tam powinna być opcja aktualizacji BIOS

Po BIOS, zainstaluj poprzez Live Update sterowniki do płyty głównej i do grafiki ze strony NVIDIA

tylko jest mały problem
to xeon jeżeli zaktualizuje bios to przestanie działać na tej płycie.

Sterowniki do karty graficznej sa już aktualne bo używałem ddu i instalowałem od nowa.

A jaką masz wersję bios, bo może jest aktualny i to generuje problem

mam 32.13 najnowszy.

Na tym Forum użytkownik miał podobny problem, ale nie uzyskał odpowiedzi.
Dlatego zapytałem o wersję BIOS.

Więc jeśli Twoja teoria jest właściwa to ta wersja BIOS obniża pracę CPU.
Przejrzyj ustawienia BIOS, może trzeba go przywrócić na default i ustawić jeszcze raz

a jakbym spróbował pare wersji wcześniejszy bios pobrać i do niego wgrać microcody?

Nie jestem pewien czy Live Update przywróci starszy BIOS, ale możesz spróbować.
Ewentualnie poszukaj MSI Flashing Tool na tym Forum
Pamiętaj, aby wykonać wszystko zgodnie z opisem :floppy_disk:

Jedyne do czego udalo mi sie dojść to nie wstajacy system😀 ale bede próbował to.naprawic za pomoca laptopa.

Cos takiego mi sie pokazało i tak za kazdym razem.gdy wgrywam nowy bios nw moze to w czyms pomoże.

BIOS po wgraniu zawsze jest default, jeśli się z tym zgadzasz to F2, jeśli nie to F1 i ustawiasz według potrzeb.

Dałem F2 i pc nie wstaje po zresetowaniu od kilkunastu minut przygotowywana jest automatyczna naprawa.

Tak się zapytam co Cię skusiło do kupowania tej płyty i bawienia się Xeonem, zamiast zaopatrzenia się w normalną, cywilną płytę na jakimś nowszym sockecie z procesorem na nią przeznaczoną? Ja rozumiem gdybyś miał taki sprzęt i za grosze wyrwał Xeona i modował pod niego płytę, ale Internet pęka od przypadków gdy takie majsterkowanie kończy się spektakularnym niewypałem. Nie lepiej było kupić jakiego G4600 i tańszą płytę za 3 stówy? Albo kupnie starszej podstawki i procesora? Pakujesz GTX 1060 do starocia sprzed jakichś…sześciu lat? Nie potrafię zrozumieć tych chorych eksperymentów i fascynacji tym Xeonem na płycie 775 w roku 2017. Nawet ten Xeon w tym momencie to staruszek. Potem wielkie zdziwienie, bo sypie BSOD’ami, wywala w losowych momentach, losowe freezy i takie tam. Pasowałoby tu “masz babo placek”. A wystarczyło wziąć tańszego o 200-250 zł GTX 1050 Ti i kupić normalne podzespoły…

2 polubienia

Popieram cały Twój wpis

Choć jeszcze nie wiemy jaki miał właściciel wpływ na to co kupił w “zestawie” (dla niego nowym), jeśli nie składał go z osobnych podzespołów na życzenie.

Wybierz następnym razem F1 i sprawdź ustawienia procesora, jakie parametry wyświetla, itp