Pulpit- Tło

Witam. mam straszliwy problem, mialem na na tapecie zdjecie ktore usunalem i mimo to na pulpicie ono widnialo, nie chcialem go zmieniac i bylo az po dzis dzien az niechcacy zmienilem ja… wie moze ktos jak moge odzyskac tapete i gdzie sa one przechowywane? Prosze o pomoc! !!

sprawdź w koszu :mrgreen:

hahaha… bardzo smieszne

tapety są w katalogu C:\Windows

lub

C:\WINDOWS\Web\Wallpaper

tam zobacz, chociaż wątpię aby tam była jak ją usunąłeś

I w “Moje Dokumenty” -> “Moje obrazy”

Po pierwsze - wcale nie usunąłeś tej fotki, bo przecież tapeta musiała się z jakiegoś piku wczytywać. Po usunięciu źródła wystarczy się wylogować albo ponownie uruchomić komputer aby zniknęła.

Po drugie - odpowiedź gdzie jest teraz ten plik wcale nie jest taka prosta. Bo może być właściwie wszędzie zwłaszcza jeżeli do ustawienia tapety użyłeś jakiegoś programu a nie odpowiedniej zakładki we właściwościach ekranu.

Chyba najszybciej będzie wyszukać wszystkie pliki z rozszerzeniem jpg i bmp następnie ustawić widok folderu na Miniatury i znaleźć fotkę ręcznie (ocznie :slight_smile: ). Wyszukiwanie możesz sobie ułatwić (zawęzić) jeżeli pamiętasz jakie rozmiary miało zdjęcie i wyszukać np. wszystkie bitmapy i jotpegi większe niż powiedzmy 50 kB (jpg) lub ok. 400 kB (bmp). “Odsiejesz” w ten sposób wszystkie bardzo małe obrazki, które w zasadzie i tak na tapetę się nie nadają.

nie ma, sa wlasnie systemowe ale gdzie moga byc przetrzmywane te dodawane?to jest pytanie

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 19:08

ale zostala usunieta i sie ladowala? chyba ze gdzies musial byc 2 plik powaga. Chyba to jedyne wytlumaczenie

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 19:13

jak zawezic do samych jpeg’ow w wyszukiwaniu?

No bo jest drugi plik. Windows sam z siebie umie wyświetlić jako tapetę pliki jpg i bmp. Ale nie które programy (np. przeglądarki internetowe i obrazków z opcją ‘Ustaw jako tapetę’) robią kopię tego pliku konwertując go do bitmapy (bmp) i kopiując gdzieś do innego folderu niż oryginalny obrazek.

Start -> Wyszukaj -> *.jpg (dla pewności wyszukuj na wszystkich dyskach twardych jakie masz w systemie)

P.S. Jeszcze jedna myśl przyszła mi do głowy. Jeżeli od tamtego czasu tapetę zmieniłeś tylko raz, otwórz edytor rejestru (regedit.exe) przejdź do klucza

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

i odszukaj wartość o nazwie PrevWallpaper. Wartość ta zawiera ścieżkę do pliku poprzedniej tapety.

rzeczywiscie, znalazlem to w rejestrze ale jak mam tego uzyc? Tzn jaka sciezke?

No… to jest ścieżka do pliku, który był użyty jako poprzednia tapeta. Ścieżka, czyli np. C:\Jakiśfolder\innyfolder\tapeta.bmp.

Kliknij wartość PrevWallpaper, skopiuj ścieżkę i np. wklej do Start -> Uruchom.

Dalej powinieneś sobie poradzić :).

niestety sciezki nie ma:) dzieki za pomoc

aerocool

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. Wykaż też więcej starań w tym zakresie przy pisaniu kolejnych postów.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.