Pulpit zdalny a przesyłanie plików?

witam, chciałem zapytać o przesyłanie plików za pomocą pulpitu zdalnego, jest jakiś limit wiekości pliku na to? czy wystarczy wejść tylko w te opcje (screen) i już poźniej po łączeniu z tym komputerem mogę smiało kopiować?

Wystarczy wybrać zasoby - nie ma żadnych ograniczeń, poza dostępnym miejscem na zdalnym / lokalnym dysku - no i oczywiście prędkością łącza …

ok, ale dlaczego trzeba te zasoby wybierać za każdym razem przed łączeniem? nie można zapisać jakoś ustawień z wybranymi zasobami na stałe?

Zapewne z powodów związanych z bezpieczeństwem.

o co chodzi? można się łączyć tylko w jednej sieci internetowej, tak jak prze grupe domową?

29e5ba.jpg

Nie. Po prostu komputer jest niedostępny. Dlaczego ? Powodów może być z tysiąc: usługa nie działa, blokada portu przez FW itd. itp. …

hehe, twoja odpowiedz nie bardzo mi pomaga :smiley: dam może więcej szczegółów:

na obu komputerach jest windows 7 professional i to w zasadzie tyle szczegółów, dodam tylko że będąc w domu, mając oba komputery w zasięgu ręki usługa pulpit zdalny działa :!: jakieś pomysły teraz ?

… a nie będąc w domu - próbujesz się połączyć, tyle że coś blokuje (a może brak przekierowania ? - można sobie tylko wróżyć nie wiedząc co i jak robisz) port usługi RDP.

no właśnie nie wiem o co chodzi! jaki brak przekierowania?

Może opisz w jaki sposób się łączysz: czy komputer z którym się łączysz jest podpięty bezpośrednio do internetu, czy np. przez modem / router ? Czy posiada zewnętrzne (publiczne) i stałe IP, czy też nie. Wszystko jest ważne. Aby RDP zadziałała prawidłowo, urządzenia sieciowe (w tym zapory ogniowe) powinny przepuszczać ruch na porcie 3389, a w przypadku stosowania routera, port powinien być przekierowany na wewn. IP komputera z którym się łączysz.

jeśli cię to zainteresuje ja korzystam z innego programu a jest nim teamviewer to użytku domowego jest bezpłatny i można ustawić stałe logowanie(z 2 strony nikt nie musi siedzieć wystarczy że uruchomi system,potrzebne jest konto ale może być parę TeamV uruchomionych na 1 koncie)

dzięki, pomyśle o tym rozwiązaniu :slight_smile:

hm… komputer z którym chce się połączyć korzysta z routera przez kabel, dodatkowo ja tutaj tez korzystam z routera przez wifi…

Na tym 2 routerze odblokowany masz port 3389? i dodane polaczenie do wyjatkow firewall oraz antywirusa (jezeli takowego posaidasz)

screen z zapory i w zaporze mam kliknąć włącz ? http://i52.tinypic.com/keu9i0.jpg

darek719 - zaporą to powinieneś się zainteresować na końcu, ponieważ jak dobrze zrozumiałem - oba komputery w tej samej sieci łączyły się przez RDP bez problemu.

Teraz zaś , IMHO sytuacja wygląda tak:

Komputer 1 (przykładowy adres IP: 192.168.0.10)

ROUTER A1 (przykładowy adres IP zewn. : 88.88.88.88)

SIEĆ A

-> INTERNET <-

SIEĆ B (przykładowy adres IP zewn.: IP przydzielane dynamicznie)

ROUTER B1 (przykładowy adres IP : 192.168.100.10)

Komputer 2

aby połączenie zadziałało - pierwszym warunkiem jest prawidłowe wywołanie adresu komputera z którym chcesz się połączyć. Ponieważ nie możesz użyć jego nazwy, ani wewnętrznego adresu IP, musisz skorzystać z zewnętrznego adresu IP (jeśli istnieje jako adres stały), lub nazwy przypisanej zmiennemu adresowi IP przy pomocy usług takich jak np. DynDNS.

Czyli w/g przykładu dla którego Komputer 2 nawiązuje połączenie z Komputerem 1:

  1. W ustawieniach RDP na Komputerze 2 wprowadzony jest adres Routera A1 (88.88.88.88)

  2. Na routerze A1 ustawione jest przekierowanie portu 3389 na adres wewnętrzny IP Komputera 1 (192.168.0.10)

I to są parametry podstawowe. W zależności od konkretnych konfiguracji, czasem potrzeba ustawić jeszcze odpowiednie wyjątki w Zaporze Internetowej Komputerów (choć zazwyczaj tworzone są automatycznie kiedy zezwala się na łączność przy pomocy RDP).

W Twoim przypadku podejrzewam:

a) wprowadzasz adres / nazwę komputera A1 (która w internecie po prostu nie istnieje)

b) wprowadzasz prawidłowo adres / nazwę DNS routera , ale na routerze nie ma odpowiednio skonfigurowanego przekierowania portu na adres IP komputera z którym chcesz się połączyć, a połączenie RDP z routerem ze zrozumiałych względów nie może zostać zrealizowane …

Mam nadzieję że powyższe wyjaśnienie jest wystarczająco “obrazowe”.

jest obrazowe, ale nie wiem co i jak powinienem zrobić! gdzie co kliknać?

Masz skonfigurować router. Jak się konfiguruje router - znajdziesz w jego instrukcji. Jeśli nie masz instrukcji / nie wiesz jak to zrobić / nie potrafisz / nie masz chęci (*) - to niestety musisz się wysilić i podać przynajmniej jaki to dokładnie router jest.

(*) - niepotrzebne skreślić

hehe, poprostu nie ogarniam tego tematu, router Belkin F5D7234-4

  1. Logujesz się do routera (instrukcja - strona 26/27)

  2. Odnajdujesz sekcję Firewall -> Virtual Servers (Instrukcja strona 61)

  3. Zaznaczasz pole Enable przy wolnej pozycji, wpisujesz np. RDP w polu Description, 3389 w polu Inbound Port, wpisujesz końcówkę adresu IP komputera z którym będziesz się łączył podłączonego do w/w routera (instrukcja strona 61)

  4. Zatwierdzasz ustawienia klikając Apply Changes (instrukcja strona 61)

Instrukcja

Całą konfigurację musisz wykonać od strony sieci wewnętrznej w której działa router (chyba że masz uruchomione zdalne zarządzanie routerem - w co wątpię). Musisz także znać hasło do zarządzania (zalogowania się do routera) jeśli zostało zmienione ze standardowego. Jeśli modem do którego podpięty jest router nie posiada stałego zewnętrznego IP, musisz zapoznać się dodatkowo z instrukcją na stronie 65.

ok, dzieki za pomoc, a powiedz jesli przestane korzystać z routera(ów) to problem zniknie?