Pulpit zdalny czy coś innego?

Nie wiem gdzie wsadzić ten temat więc wklejam go tutaj.

Opiszę mój problem na przykładzie.

Mam dwie osoby które nie mają zielonego pojęcia o komputerach.

Komputery posiadają głównie do grania.

Co jakiś czas muszę robić im formata i wszystko wgrywać, a następnie co jakiś czas do nich chodzić bo coś im muli albo się wiesza czy też nie działa.

Można powiedzieć że zarządzam ich komputerami a na takie chodzenie nie zawsze mam czas.

Moje pytanie brzmi:

Czy jest możliwość abym mógł się łączyć z ich komputerami nie wychodząc z domu i robić na nich co nie co.

Np. instalować jakieś programy, kasować pliki czy też odinstalowywać programy.

Czyli pełna kontrola.

Ja jestem w sieci osiedlowej a tamte dwa komputery są w Chello.

Na obu komputerach jestem głównym administratorem i mam hasła których oni nie znają żeby za bardzo nie namieszali, chociaż nie wiem jak to się ma do tego bo i tak przecież ich kąta są administracyjne.

Czytałem trochę o czymś takim jak Pulpit zdalny ale nie bardzo wiem czy to jest to o co mi chodzi.

Czy jest coś takiego możliwe i czy do tego nadaje się Pulpit zdalny , czy też jest jakiś inny, lepszy program ?

Na wszystkich kompach jest Win XP Pro.

To sie nazywa Zdalne Sterowanie

Przykladowe programy:

TightVNC

VNC

Remote Desktop Connection

Remote Desktop Administrator

Ultr@VNC

Skoro takie sa u nich problemy zaloz im profil uzytkownika z ograniczonymi uprawnieniami i zdefiniuj Zasady Grupy. To rozwiąze wiekszosc problemow

Wtedy wołaliby mnie do do każdej gierki czy programu abym im zainstalował bo z ograniczonymi kontami nie mieli by takiej możliwości.

Poza tym chyba by mnie zjedli gdybym tak zrobił.

Dzięki za podanie programów, po polsku to pewnie żaden z nich nie jest :?

Mozna tez ustawic tak, zeby mogli instalowac programy lub gry :wink:

Co do programow to niektore sa latwe w uzyciu i czesc jest freeware. Poczytaj sobie w necie jest tego sporo o konfiguracji. Powodzenia

http://www.aplikacje.pwii.pl/zdalnypulpit.htm

Do poczytania. Dużo informacji :smiley:

Wermatin > robiłem to jakiś rok temu i dokładnie nie pamiętam, ale używałem do tego usługi NetMeeting (jest na każdej Windzie). Ze swojego kompa miałem dostęp do komputera (udostępnianego mi oczywiście) z innej sieci. Jeden z nich był na WinXP a drugi na Win98.

Siedząc w domu masz na monitorze pulpit kompa udostępnianego. Myszka i klawiatura działają jak gdybyś siedział przed tamtym kompem.

Były jakieś małe problemy z kompem z WinXP ale jakoś to poszło. W każdym razie nie było dużych problemów.