Pulpit zdalny pomiędzy różnymi sieciami lokalnymi

Komputer na którym pracuje znajduje się w sieci lokalnej, komputer do którego chcę się podłączyć także (aczkolwiek całkowicie innej).

Jaki adres IP i jakie procedury trzeba przejść żeby się do niego podłączyć?

Na komputerze, na który mam się dostać wchodzę na strony pokazujące IP, wpisuję go w okno podłączania pulpitu zdalnego i nic z tego nie wychodzi.

Musisz przekierować port na routerze do którego jest podłączony komputer na który chcesz sie zalogować, port 3389.

Hmmm, nie jestem w stanie tego warunku spełnić, więc dorzucę trochę informacji… komputer, do którego chcę się podłączyć jest komputerem firmowym, za którym stoi cały serwer, do którego oczywiście nie mam kompletnie żadnego wglądu i nie mogę w nim nic pozmieniać. Jednak podłączenie się do niego nie stanowi żadnego problemu chociażby dla zdalnych serwisantów spoza sieci i wręcz spoza miasta, tak więc domniemam, że ustawienia po stronie “serwera” (w tym przypadku komputera do którego chcę się podłączyć) są spełnione, więc diabeł tkwi w ustawieniach po mojej stronie

Być może a raczej napewno serwisanci podpinaja się do sieci przez VPN dlatego mają dostęp do komputera jak i całej sieci lokalnej. Może warto skorzystać programu TeamViewer ?

TeamViewer jest darmowy do użytku nie komercyjnego więc musisz go kupić inaczej nie legalnie go będziesz używał(oczywiście możesz sprawdzić czy zadziała)

Rozumiem, że TeamViewer musi być zainstalowany po obu stronach, tak więc odpada. Łączą się chociażby przez VNC i jego serwer cały czas chodzi na komputerze.

@zani81 nie musi być zainstalowany na żadnej komputerze

uruchamiasz mały program na hoście oraz instalke która ma możliwość uruchomienia

tylko bez instalacji nie ma możliwości uruchamiania programu z systemem z takim samym ID i hasłem

To jest ewidentna próba włamania się na nie swój komputer lub co gorsza do nie swojej firmy.

Poproszę odznakę archeolog dla usera @ziajek444 :laughing::laughing::laughing::laughing: