Pulpit zdalny pomiędzy różnymi sieciami lokalnymi

(zanzi81) #1

Komputer na którym pracuje znajduje się w sieci lokalnej, komputer do którego chcę się podłączyć także (aczkolwiek całkowicie innej).

Jaki adres IP i jakie procedury trzeba przejść żeby się do niego podłączyć?

Na komputerze, na który mam się dostać wchodzę na strony pokazujące IP, wpisuję go w okno podłączania pulpitu zdalnego i nic z tego nie wychodzi.

(mario99228) #2

Musisz przekierować port na routerze do którego jest podłączony komputer na który chcesz sie zalogować, port 3389.

(zanzi81) #3

Hmmm, nie jestem w stanie tego warunku spełnić, więc dorzucę trochę informacji… komputer, do którego chcę się podłączyć jest komputerem firmowym, za którym stoi cały serwer, do którego oczywiście nie mam kompletnie żadnego wglądu i nie mogę w nim nic pozmieniać. Jednak podłączenie się do niego nie stanowi żadnego problemu chociażby dla zdalnych serwisantów spoza sieci i wręcz spoza miasta, tak więc domniemam, że ustawienia po stronie “serwera” (w tym przypadku komputera do którego chcę się podłączyć) są spełnione, więc diabeł tkwi w ustawieniach po mojej stronie

(mario99228) #4

Być może a raczej napewno serwisanci podpinaja się do sieci przez VPN dlatego mają dostęp do komputera jak i całej sieci lokalnej. Może warto skorzystać programu TeamViewer ?

(pawcio1212) #5

TeamViewer jest darmowy do użytku nie komercyjnego więc musisz go kupić inaczej nie legalnie go będziesz używał(oczywiście możesz sprawdzić czy zadziała)

(zanzi81) #6

Rozumiem, że TeamViewer musi być zainstalowany po obu stronach, tak więc odpada. Łączą się chociażby przez VNC i jego serwer cały czas chodzi na komputerze.

(pawcio1212) #7

@zani81 nie musi być zainstalowany na żadnej komputerze

uruchamiasz mały program na hoście oraz instalke która ma możliwość uruchomienia

tylko bez instalacji nie ma możliwości uruchamiania programu z systemem z takim samym ID i hasłem