Pulpit zdalny problem z logowaniem?

(system) #1

witam, chciałbym połączyć się za pomocą pulpitu zdalnego z moim komputerem stacjonarnym za pomocą laptopa, obydwa komputery posiadają tą samą wersje systemu windows 7, na pc jest konto użytkownika bez hasła, czy do połączenia z tym komputerem muszę założyć hasło na koncie użytkownika? bo wyświetla mi się taki monit:

pytanie 2, o pomocy zdalnej, jak to uruchomić, gdzie jest ten skrót do tego okna: (paradoksalnie sam to uruchomiłem ale poprzez odnośnik w pomocy systemowej :slight_smile:

(Andrzej Medynski) #2

Witam,

Na komputerze, na który chcesz się zdalnie zalogować musisz mieć założone hasło.

Bez hasła nie będziesz mógł się zalogować.

Dodatkowo na komputerze na którym chcesz się zalogować w Win7 domyślnie podłączanie pulpitu zdalnego jest wyłączone.

Sprawdzisz to przez PPM na KOMPUTER -> właściwości - > ustawienia zdalne -> Karta ZDALNY.

Na dole masz opcje do wybory podłączania Pulpitu zdalnego.

Nie wiem czy nie będziesz musiał na chwilę przelogować się na konto Administratora aby to ustawić.

(gmark23) #3

Witam

Pulpit zdalny wymaga do połączenia konta z hasłem.

(Drobok) #4

Ja dodam do poprzedników, iż wymagana jest wersja systemu co najmniej prof by móc się do niego podłączyć (na komputerze z którego się łączysz wszystko jedno)

(ADR1991) #5

Na windowsie xp mi zadziałało. Na 7 nie testowałem.

(pawcio1212) #6

zawsze możesz użyć programu TeamViewer

nie będziesz musiał hasła zakładać

(Drobok) #7

Nie radzę korzystać z porady adr91 jeśli masz zewnętrzne ip.

(system) #8

dzięki wszystkim za odpowiedzi, a co powiecie na drugi screen, jak to włączyć?

(ADR1991) #9

Nie bardzo rozumiem. Start->Wszystkie programy->Konserwacja->Pomoc zdalna systemu Windows.

http://soisk.pl/sos-czyli-pomoc-zdalna- ... windows-7/

(Drobok) #10

Tworzysz skrót, bądź odpalasz przez start uruchom (win +r)

W obu przypadkach wystarczy wklepać:

%windir%\system32\mstsc.exe

(system) #11

no "Konserwacja-" gdzieś mi zgineła, a jak wpisuje "pomoc zdalna" to nie wyskakuje :?

(pawcio1212) #12

utwórz taki skrót na pulpicie albo sam przejdź pod tą lokalizację i utwórz skrót na pulpicie

%windir%\system32\msra.exe

(system) #13

działa...

czy do zdalnego połączenia z komputerem naprawdę potrzebny jest system minimum w wersji profesional ?

(Drobok) #14

Do łączenie nie, ale do połączenie tak ;]

Czyli ten do którego się łączysz musi być prof+, a ten z którego się łączysz może być jakikolwiek.

(system) #15

ale jesteś pewien? w "pomocy" nigdzie nie pisze o tym...? a dlaczego akurat "ten do którego się łącze" ?

(pawcio1212) #16

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... -questions

tu masz odpowiedz kliknij tylko na "Które z wersji systemu Windows 7 zawierają ..."

jeśli to takie ważne to użyj programu co ci podałem wcześniej

(system) #17

thanks a lot

-- Dodane 02.10.2011 (N) 11:09 --

hej, a wie ktoś jaki jest maksymalna wielkość pliku który można sobie skopiować za pomoą PZ