Pulpit zdalny problem z logowaniem?

witam, chciałbym połączyć się za pomocą pulpitu zdalnego z moim komputerem stacjonarnym za pomocą laptopa, obydwa komputery posiadają tą samą wersje systemu windows 7, na pc jest konto użytkownika bez hasła, czy do połączenia z tym komputerem muszę założyć hasło na koncie użytkownika? bo wyświetla mi się taki monit:

pytanie 2, o pomocy zdalnej, jak to uruchomić, gdzie jest ten skrót do tego okna: (paradoksalnie sam to uruchomiłem ale poprzez odnośnik w pomocy systemowej :slight_smile:

Witam,

Na komputerze, na który chcesz się zdalnie zalogować musisz mieć założone hasło.

Bez hasła nie będziesz mógł się zalogować.

Dodatkowo na komputerze na którym chcesz się zalogować w Win7 domyślnie podłączanie pulpitu zdalnego jest wyłączone.

Sprawdzisz to przez PPM na KOMPUTER -> właściwości - > ustawienia zdalne -> Karta ZDALNY.

Na dole masz opcje do wybory podłączania Pulpitu zdalnego.

Nie wiem czy nie będziesz musiał na chwilę przelogować się na konto Administratora aby to ustawić.

Witam

Pulpit zdalny wymaga do połączenia konta z hasłem.

Ja dodam do poprzedników, iż wymagana jest wersja systemu co najmniej prof by móc się do niego podłączyć (na komputerze z którego się łączysz wszystko jedno)

Na windowsie xp mi zadziałało. Na 7 nie testowałem.

zawsze możesz użyć programu TeamViewer

nie będziesz musiał hasła zakładać

Nie radzę korzystać z porady adr91 jeśli masz zewnętrzne ip.

dzięki wszystkim za odpowiedzi, a co powiecie na drugi screen, jak to włączyć?

Nie bardzo rozumiem. Start->Wszystkie programy->Konserwacja->Pomoc zdalna systemu Windows.

http://soisk.pl/sos-czyli-pomoc-zdalna- … windows-7/

Tworzysz skrót, bądź odpalasz przez start uruchom (win +r)

W obu przypadkach wystarczy wklepać:

%windir%\system32\mstsc.exe

no “Konserwacja-” gdzieś mi zgineła, a jak wpisuje “pomoc zdalna” to nie wyskakuje :?

utwórz taki skrót na pulpicie albo sam przejdź pod tą lokalizację i utwórz skrót na pulpicie

%windir%\system32\msra.exe

działa…

czy do zdalnego połączenia z komputerem naprawdę potrzebny jest system minimum w wersji profesional ?

Do łączenie nie, ale do połączenie tak ;]

Czyli ten do którego się łączysz musi być prof+, a ten z którego się łączysz może być jakikolwiek.

ale jesteś pewien? w “pomocy” nigdzie nie pisze o tym…? a dlaczego akurat “ten do którego się łącze” ?

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions

tu masz odpowiedz kliknij tylko na “Które z wersji systemu Windows 7 zawierają …”

jeśli to takie ważne to użyj programu co ci podałem wcześniej

thanks a lot

– Dodane 02.10.2011 (N) 11:09 –

hej, a wie ktoś jaki jest maksymalna wielkość pliku który można sobie skopiować za pomoą PZ