Pulpit zdalny przez Internet

Mam kilka pytań na temat połączenia z pulpitem zdalnym za pośrednictwem Internetu, w sieci LAN wiadomo, nie ma żadnego problemu. Wiem że istnieją programy umożliwiające połączenie przez internet ale nie mam możliwości ich przetestowania, w związku z czym mam pytanie do osób które ich używają.

  1. Czy z takim pulpitem zdalnym będzie dużo dłubania? Zależy mi głównie drugiej stroni której będę pomagać, aby ona nie musiała się uczuć kilka dni obsługi programu który ma jej ułatwić obsługę komputera.

  2. Jakie programy polecacie jeśli chodzi o takie połączenie, wymagania to:

  • prosta obsługa - chciał bym raz skonfigurować program a osoba, na której komputerze mam coś zrobić po prostu by go włączała i informowała co jest do zrobienia.

  • bezpieczeństwo połączeni - bez przesady, ważne żeby nikt nie powołany nie połączył się ot tak sobie (a jeżeli ktoś bardzo chce i umie to i tak się dostanie).

  • licencja freeware/GPL - program będę wykorzystywać tylko do pomocy znajomym, od czasu do czasu.

  1. Czy ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy sposób na pomoc na odległość?

Od dlugiego czasu używamy z kolegą programu Team Viewer. Polecam! Spelnia wszystkie Twoje wymagania i jest PL.

http://www.dobreprogramy.pl/TeamViewer, … 13319.html

Dzięki za pomoc, przy najbliższej okazji postaram się wypróbować.