Pulpit zdalny - vista - pomocy

Witam. Mam taki problem - muszę się połączyć z miejscem pracy w tym celu zawsze używałem OpenVPN i podłączenie pulpitu zdalnego. Wszystko było ok do czasu kkiedy to nie kupiłem sobie laptopa z zainstalowanym systemem Vista Home Premium. O ile w XP żadnych problemów nie było, to tu - cała masa. Wyczytałem gdzieś na jakimś forum, że żeby się połączyć trzeba uruchomić pulpit zdalny jako administrator, problem polega na tym, że jak daję prawym guzikiem myszy na pulpit zdalny, właściwości i jest tam zakładka zgodność - to po wejściu pisze mi na górze tak: “Dla tego programu nie można ustawić trybów zgodności, poniewaz jest on cześcią tej wersji systemu windows”. A co za tym idzie - nie potrafię uruchomić tego jako administrator. Robiłem to samo kilka dni temu też na Viście ale Ultimate - i tam dało się to ustawić (i pulpit zdalny działa). Czy ktoś wie jak to można obejść??? - pomóżcie …

co ma piernik do wiatraka?

no i prawidłowo pisze bo tryb zgodności jest dla programów zewnętrznych a nie aplikacji Windows.

Zapewne w tym co prz\eczytałeś chodziło oto aby VPN uruchomić w trybie zgodnośći a nie pulpit zdalny

No ok, ale dalej mi się nie łączy - uruchomiłem VPN jako administrator ale nie pomogło…

Ok - temat zamykam - pomogło ustawienie w VPN - uruchom jako administrator ale zadziałało dopiero po restarcie kompa. Już jest wszystko ok. Dzięki.