Pulpit zdalny

Witam, czy ktoś z użytkowników forum kożystał może z pulpitu zdalnego w viscie? Posiadam viste hp i niestety nie ma go w tej wersji tzn. jest panel podłączania się pod pulpit do innej maszyny, jednak wszelkie próby podpięcia sie z innej maszyny pod vistę konczą się na niczym.

Z tego co sie oriętuje to pelny pulpit zdalny jest w wersji ultimate. Zastanawiam się nad kupnem upgrade z hp do ultimate, ale musze najpierw wiedzieć jak działa zdalne podłączenie w viscie. Czy tak samo jak w winXP że osoba będąca przy maszynie do której się podłączam zostaje wylogowana czy jak w win 2k serwer że otwierana jest kolejna sesja. Jeżeli ktoś ma doświadczenie z pulpitem zdalnym w Viscie prosze o odpowiedź :slight_smile:

Podpinanie się z innego komputera na Vistę (jak i z Visty na inne) działa dobrze i bardzo przyjemnie (przy kliencie RDP w wersji 6 zwłaszcza). Ale chyba wylogowuje (przynajmniej u mnie - w wersji Business N).

Praca wielodostępna to ogólnie dziedzina Windows Server, a nie systemów klienckich, stąd to wylogowywanie obecnego użytkownika, a Vista Home Basic i Home Premium w ogóle nie posiadają serwera RDP. Ale czy Ultimate pozbyło się tego ograniczenia - nie wiem.