Pulpit zwalony graficznie :-(

(system) #1

Cześć..

Mam mały problemik. Coś mi się na pulpicie namieszało Zobaczcie na screen:

xcsddsa.JPG

:arrow: Chcę zmienić ten niebieski kolor (tło pod nazwami skrótów) na przeźroczysty jaki był dotychczas (czyt. przed dziwną zmianą).

:arrow: Jak również chciałbym usunąc to dziwne obramowanie przy ikonkach,(np. IE) które zaznaczyłem elipsą. :lol:

Dodam, że nie używałem żadnych programów "upiękrzających" . :smiley:

(GP1600) #2

PPM na pulpicie-> rozmieść ikony według -> i odznacz zablokuj elementy sieci Web na pulpicie

(FXJ) #3

Właściwości (MY PC) / zawansowane / (1)Ustawienia :smiley:

I tam powinieneś odznaczyć pewną opcje (tylko niewiem którą :frowning: )

(system) #4

Mimo dobrych chęci nic to nie daje :roll:

Ale mi pomogłeś :stuck_out_tongue: Hehehe :lol:

(Ks Kamilp Nr 8) #5

Saviola uzywaj na przyszlosc opcji (czyt. "Szukaj"), ktora masz w podpisie :!: :twisted:

(system) #6

Tak :?: Ja właśnie to znalazłem przed napisaniem tego topicu. Może mój błąd, że tego wam nie podałem, ale to i tak nie "działa" :?

(lazikar) #7

Jak nie działa?? Zaznacz Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu i powinno zniknąć. :?

(system) #8

Właśnie nie :!: Odznaczam i znaznaczam na przemian i całkiem nic się nie dzieje :?

(FXJ) #9

Sprawdziłem to mi działa :slight_smile: może musisz kompa ponownie uruchomić ??

Napewno to nie wirus, i nie trzeba formatować 8) (dla fanów "format: C")

(Ks Kamilp Nr 8) #10

To moze kliknij jeszcze na Zastosuj... :wink:

(lazikar) #11

Kolego Saviola może głupie pytanie ale jak zaznaczysz to zastosuj i ok klikasz? :?

(system) #12

YES :!:

Oj no taki głupi to jeszcze nie jestem :-X

(lazikar) #13

Sorry Saviola ale myślałem że mogłeś zapomnieć przez roztargnienie. :smiley:

(system) #14

Nie no nie wiem co jest :-(. Zrobiłem tak jak proponował kolega FXJ no i nadal nic :expressionless: Co robić :?:

UPDATE: Oto jeszcze jeden screen:

a.JPG

UPDATE2: Jak zmieniłem w kopmpozycjach na "Klasyczny Windows" to tam jest wszystko OK. Zobaczyłem też tam gdzie wczesniej kazaliście i ujrzałem, że ta opcja jest odznaczona. Spróbowałem więc jescze raz zmienić to na kompozycji Windows XP. Niestety nadal bez rezultatów. Poradźcie coś :!:

(system) #15

Znam chyba przyczynę mojego problemu. Ale i tak nie zostanje on rozwiązany. Ten cień za ikonami staję się wtedy gdy je zaznacze, a potem odznacze (trochę zagmatwałem ale chyba wiecie o co chodzi). Gdy zaś wezmę jedną ikonkę np. Moje Dokumenty dam ją na środek, a po chwili wróce na poprzednie miejsce ikonka IE robi się na chwilkę taka jaka być powinna :!: Teraz to już nie wiem co o tym myśleć :wink:.

(Ks Kamilp Nr 8) #16

U mnie tez tak jest i jest to chyba standardowe! Jak klikne na ikone na pulpicie to naturalnie ona sie podswietla na niebiesko (przy domyslnym, niebieskim schemacie kolorow) lub na szaro (przy srebrnym schemacie kolorow).

(Trebron) #17

Spróbuj zmienić kompozycję PPM na Pulpicie=> Właściwości

Zmień z "Kompozycja zmodyfikowana" na powiedzmy "Windows XP" 8)

(Adrian Witczak) #18

miałem to samo!

więc tak...

Właściwości-----> pulpit----dostosuj pulpit---->sieć web----->i musi być nie zaznaczone"zablokuj elementy pulpitu"

Z problemem:

zle.JPG

Po Problemie:

dobre.JPG

(system) #19

Niestety nic to nie daje. Dokładniej mówiąc to miałem odznaczoną tą opcję, o której wspominał kolega KURCZOK. Szkoda chyba będe musiał poczekać do formata :-(.

(Adrian Witczak) #20

kontaktowałem sie z moim informatykiem powiedział ze nie ma innej możliwości! :twisted: