Pulpit zwalony graficznie :-(

Cześć…

Mam mały problemik. Coś mi się na pulpicie namieszało Zobaczcie na screen:

xcsddsa.JPG

:arrow: Chcę zmienić ten niebieski kolor (tło pod nazwami skrótów) na przeźroczysty jaki był dotychczas (czyt. przed dziwną zmianą).

:arrow: Jak również chciałbym usunąc to dziwne obramowanie przy ikonkach,(np. IE) które zaznaczyłem elipsą. :lol:

Dodam, że nie używałem żadnych programów „upiękrzających” . :smiley:

PPM na pulpicie-> rozmieść ikony według -> i odznacz zablokuj elementy sieci Web na pulpicie

Właściwości (MY PC) / zawansowane / (1)Ustawienia :smiley:

I tam powinieneś odznaczyć pewną opcje (tylko niewiem którą :frowning: )

Mimo dobrych chęci nic to nie daje :roll:

Ale mi pomogłeś :stuck_out_tongue: Hehehe :lol:

Saviola uzywaj na przyszlosc opcji (czyt. “Szukaj”), ktora masz w podpisie :!: :twisted:

Tak :?: Ja właśnie to znalazłem przed napisaniem tego topicu. Może mój błąd, że tego wam nie podałem, ale to i tak nie “działa” :?

Jak nie działa?? Zaznacz Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu i powinno zniknąć. :?

Właśnie nie :!: Odznaczam i znaznaczam na przemian i całkiem nic się nie dzieje :?

Sprawdziłem to mi działa :slight_smile: może musisz kompa ponownie uruchomić ??

Napewno to nie wirus, i nie trzeba formatować 8) (dla fanów “format: C”)

To moze kliknij jeszcze na Zastosuj:wink:

Kolego Saviola może głupie pytanie ale jak zaznaczysz to zastosuj i ok klikasz? :?

YES :!:

Oj no taki głupi to jeszcze nie jestem :-X

Sorry Saviola ale myślałem że mogłeś zapomnieć przez roztargnienie. :smiley:

Nie no nie wiem co jest :-(. Zrobiłem tak jak proponował kolega FXJ no i nadal nic :expressionless: Co robić :?:

UPDATE: Oto jeszcze jeden screen:

a.JPG

UPDATE2: Jak zmieniłem w kopmpozycjach na “Klasyczny Windows” to tam jest wszystko OK. Zobaczyłem też tam gdzie wczesniej kazaliście i ujrzałem, że ta opcja jest odznaczona. Spróbowałem więc jescze raz zmienić to na kompozycji Windows XP. Niestety nadal bez rezultatów. Poradźcie coś :!:

Znam chyba przyczynę mojego problemu. Ale i tak nie zostanje on rozwiązany. Ten cień za ikonami staję się wtedy gdy je zaznacze, a potem odznacze (trochę zagmatwałem ale chyba wiecie o co chodzi). Gdy zaś wezmę jedną ikonkę np. Moje Dokumenty dam ją na środek, a po chwili wróce na poprzednie miejsce ikonka IE robi się na chwilkę taka jaka być powinna :!: Teraz to już nie wiem co o tym myśleć ;-).

U mnie tez tak jest i jest to chyba standardowe! Jak klikne na ikone na pulpicie to naturalnie ona sie podswietla na niebiesko (przy domyslnym, niebieskim schemacie kolorow) lub na szaro (przy srebrnym schemacie kolorow).

Spróbuj zmienić kompozycję PPM na Pulpicie=> Właściwości

Zmień z “Kompozycja zmodyfikowana” na powiedzmy “Windows XP” 8)

miałem to samo!

więc tak…

Właściwości-----> pulpit----dostosuj pulpit---->sieć web----->i musi być nie zaznaczone"zablokuj elementy pulpitu"

Z problemem:

zle.JPG

Po Problemie:

dobre.JPG

Niestety nic to nie daje. Dokładniej mówiąc to miałem odznaczoną tą opcję, o której wspominał kolega KURCZOK. Szkoda chyba będe musiał poczekać do formata :-(.

kontaktowałem sie z moim informatykiem powiedział ze nie ma innej możliwości! :twisted: