Pulseway, problem z kofiguracją


(Norbik95) #1

Witam, mam pewien problem. Chodzi o to, że korzystam z programu "Pulseway" i problemem jest to, że nie mogę odpalić komputera poprzez telefon z androidem. Jak połączę się z Wi-Fi to się włącza, jednak jak chce np. wchodząc do bloku i włączyć komputer poprzez transmisje danych to nie idzie, a mieszkam na 8 piętrze i tam nie sięga zasięg :slight_smile: Czytałem w internecie, że trzeba przekierować porty lecz nie za bardzo nie wiem o co chodzi i jak to zrobić. Wiem tylko tyle, że w BIOSIE jest wszystko poustawiane. Posiadam Windows 8.1 i mój router Technicolor TC7200-U

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Norbert


(roobal) #2

Tak w ogóle to o co Ci chodzi? Możesz wyjaśnić czym jest ten pulseaway i jak to działa? Może napisać z czym masz problem? Tak naprawdę to nie napisałeś nic konkretnego.


(Norbik95) #3

Pulseway to program na różne urządzenia pozwalające monitorować nasz komputer (włączanie, wyłączanie, otwarte programy, itp.). Ja używam tego programu na swoim telefonie z androidem. Problem tkwi w tym, że jak jest połączony z Wi-Fi to komputer mogę włączyć poprzez telefon. A jak na przykład jestem w szkole, to nie mogę go uruchomić poprzez transfer danych. Czytałem, że trzeba przekierować port na udp 9 czy coś takiego, tylko nie wiem jak to zrobić… W internecie coś tam jest, tylko nie bardzo rozumiem.


(roobal) #4

Norbik , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich liter diakrytyzowanych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż). Proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.


(Norbik95) #5

Już poprawiłem :slight_smile:


(roobal) #6

Dzieje się tak, ponieważ będąc podłączony do WiFi jesteś w tej samej sieci. Jeśli na komputerze nie działa żadna aplikacja nasłuchująca i jeśli to działa jako zwykły WakeOnLAN, to tak, musisz przekierować port 9 na routerze.


(Norbik95) #7

No wlaśnie wiem, tylko nie wiem jak przekierować ten port. Tak jak mówiłem, coś tam w internecie czytałem, tylko to jest dla mnie czarna magia i nie wiem jak to zrobić.


(roobal) #8

http://forum.dobreprogramy.pl/podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t363862/#entry2375121

Dla WOL przekierowujesz port 9 dla protokołu UDP.