PUMY Orginały Czy Podróbki

Witam waham sie czy kupic te buty za tą cene nie jestem pewien czy to orginały jak myślicie?

http://moda.allegro.pl/buty-puma-ferrar … 08693.html

I nie tylko na allegro :slight_smile:

Trudno powiedzieć, na początek sprawdź czy puma faktycznie oferuje taki model. Chodzi mi o nazwę i wygląd, bo jeśli w jakimś katalogu, sklepie firmowym czy stronie www nic na ten temat nie będzie to masz sprawę jasną.

Handlowałem butami (w hurcie) przez ok. 5 lat. Ze zdjęć trudno cokolwiek zawyrokować, ale “na moje oko” jakość wykonania jest mierna (np. widoczne klejenie, nieprecyzyjnie poprowadzone szwy), a cholewka z naturalnej skóry jest co najmniej dyskusyjna (chyba, że to skóra z węża - strażackiego :wink: )

Stawiam również, że pod wkładką wewnątrz będzie najtańsze z możliwych wypełnienie z papieru bez charakterystycznego przeszycia (jak w przyzwoitej jakości butach sportowych zajrzysz pod wkładkę, to widać solidne przyszycie cholewki do “spodu”, o papierowej wyściółce nie ma mowy)

Za tę cenę dobrej jakości + znana marka nie dostaniesz, cudów nie ma.

Reasumując - buty na moje oko są warte tych z “Biedronki” po 35PLN, jedyna ich przewaga to logo. Ja bym nie kupił.

Prawda jest taka że te same fabryki co produkują oryginalne markowe buty produkują też buty tzw. “no name” które nie odbiegają znacząco jakością od tych oryginalnych markowych choć są sporo tańsze.

Natomiast podróbki markowych są produkowane w badziewnych fabrykach które oszczędzają na materiałach i są one zwykle nawet gorszej jakości niż te “no name”.

Ja też bym tych butów nie kupił, pomijając już fakt że nigdy w życiu nie kupiłbym butów ani innych ciuchów przez internet - buta i ogólnie wszelkie ciuchy trzeba przymierzyć i obejrzeć na własne oczy, żeby potem nie było zdziwienia to nie to co się myślało lub że nie pasuje.

Właśnie ja bym się sugerował jakością wykonania, a nie tym czy oryginalne. Jak u mnie w mieście się pochodzi po niektórych ‘markowych’ sklepach to jakość często odbiega nawet od tych sprzedawanych od razu jako podróbki… czyli to dopiero jest przekręt. Jeżeli chodzi o cenę to mi się raz udało mniej więcej w tej kwocie kupić świetne buty… ale to było na zasadzie- ostatnia para w sklepie, obniżka 70% czy co takiego. I rzeczywiście porządne były. Innym razem jak mi się gdzieś na wakacjach rozwaliły buty to kupiłem tam na miejscu jakieś podróbki… coś koło 40-60 zł chyba by wyszło za nie. Po powrocie do domu się okazało, że mój kuzyn w tym czasie kupił sobie indentyczne… za coś ok. 300 zł. Jedne i drugie się bardzo szybko zaczęły rozklejać i ogólnie takie sobie były. Też jaki wyrób pumopodobny.

może jestem laikiem ale nie ma modelu? konkretnego? model puma? …,dalej,nie ma w całej aukcji napisane że but jest oryginalny co by zrobiło trochę nie przyjemności w razie sprzedaży podrób.

Do tego sprzedający bez żadnej ‘przeszłości’

wydaje mi się po znaczku na języku buta że podróba,kiedyś dałem się nabrać od kumpla to po 1 praniu zrobiły się z nich szmaty.Normalnie piorę każde buty i nigdy nie miałem takiej sytucji

Na twoim miejscu po tym co napisali dałbym sobie spokój z tymi butami i wybrałbym się do normalnego sklepu - przymierzyć, zobaczyć czy nigdzie nie gniotą, czy nie obcierają, czy są wygodne :slight_smile:

Witam. A ja się skusiłem i kupiłem na tej aukcji te buty “Puma Ferrari”.

Powiem tak…oryginały to one nie są, ale jakość wykonania zdumiewająco dobra… Laik nie pozna czy to podróba czy oryginał. Ja, iż mam już kilka par butów PUMA poznałem jedynie po metce na “ozorku” (brak napisu “Puma” oraz modelu… tylko rozmiary oraz "Made in Korea) oraz po wytłoczeniu znaczka ferrari (żółtego) zamiast przyszyciu. O dziwo pod wkładką jest przeszycie do podeszwy materiału, nie jak w innych podróbach wyściółka z kartonu.

Buty są jak najbardziej 100% skórkowe. Za tą cenę rewelacja, zarówno jakość wykonania, dokładność jak i dbałość o szczegóły. Podkreślam “ZA TĄ CENĘ”. Ogólnie myślę, że jak kogoś nie stać na buty za ok. 400zł (cena sklepowa ferrari modelów) to będzie zadowolony.

Uwaga buty przychodzą bez kartonu i innych ■■■■■ół…

Jak potrzebne zdjęcia albo jeszcze coś to pisać do mnie :smiley:

Dodane 06.05.2011 (Pt) 23:02

http://www.plockcity.pl/odziez-obuwie/s … miary.htm#

http://www.oswiecimiak.pl/10219

http://www.lodzstrefa.pl/odziez-obuwie/ … -41-46.htm

itd…

Hehe, odezwał się właściciel aukcji :stuck_out_tongue:

Popraweczka nie jestem właścicielem aukcji ani nie sprzedaję tego typu produktów!!

Po prostu skusiłem się (zaryzykowałem) i mam!! Przesyłka pobraniowa, więc dużo się nie ryzykuje… a poza tym 136zł to nie majątek… Co prawda buty można dostać jak widać jużza 100zł z wysyłką, ale ja o tym nie wiedziałem wcześniej, ale nie żałuję bo doszło to co zamawiałem…

No tak…

“Informacje o Użytkowniku: sportmix9 (10) - Konto zawieszone”

może i zawieszone ale zobacz kolego ile pozytywów zebrał i zbiera ze swoich transakcji…

“sprytkogum” też zawieszony a sprzedał ze 30 par z czego dostał ponad 26 pozytywów i żadnego negatywa… o czymś to świadczy :wink:

Tak tylko że wszystkie za jeden produkt wystawiony an 5 aukcjach wieloprzedmiotowych - to nie żaden argument.

Tak, świadczy o tym że nikt nie zdążył mu jeszcze napisać negatywa.

To wcale nie znaczy że nie jest oszustem (ani to też nie znaczy że jest nim, piszę żeby było jasne) ale jeśli nim jest to możliwe że posypią się negatywy za jakiś czas jak ludzie nie będą mogli się z nim skontaktować.

Kolego a do czego dążysz?

Sam kupiłem od niego te buty i piszę przecież że są okey jak za tą cenę… Nie twierdzę że to oryginał, bo pewnie nim nie jest, ale uwierz mi jakość wykonania niczym od oryginałów nie odbiega, a trochę mam wzorców PUMY do porównania w domu :wink:

A i co najważniejsze to rzeczywiście skóra (sprawdzone i potwierdzone).

Za cenę ok. 130zł to jak za darmo…

Tak jak pisałem wcześniej… laik nie rozpozna czy to oryginał czy podróba… sam miałem nielada problem…