Punaball - gra, piłka nożna samochodzikami


(system) #1

Gra Punaball to bardzo fajna i miła gierka. Polega ona na sterowaniu pojazdem (samochodzikiem) i uderzaniu piłki tak, aby umieścić ją w bramce przeciwnika. Gra przypomina piłkę nożną (lub nawet hokej). Gra się w nią przede wszystkim na internecie z innymi graczami. Występuje bardzo łatwy system wchodzenia na serwer, z tym nie powinno być problemu. Ogólnie gra jest bardzo prosta w obsłudze i co najważniejsze, miło się spędza czas grając w nią Można z niej czerpać dużo radości. (By Pawilon)

Ważne komendy na servie:

/players - maxymalna ilość graczy, która może wejść na serwer

/players x - za x wpisujemy liczbe, która może wejść na serwer

/teams - aktualne składy

/goals - ilość bramek, po której zdobyciu mecz sie kończy

/time - czas trwania meczu

/time x - ustawiamy czas trwania meczu

/who - sprawdzamy kto jest na serwie

/team 1

/team 2 - wybieramy, w którym teamie chcemy być

Chciałbyś zagrać z innymi graczami?

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił z innymi graczami, wówczas możesz podłączyć się do kogoś mając wcześniej jego adres IP. Jeśli nie znasz kogoś takiego, to na forum możesz pograć z innymi. Kilku graczy zakłada serwer i podaje IP w ShoutBoxie.

Jak się połączyć z innymi?

Jeśli chcesz pograć u kogoś na serwerze, musisz posiadać jego adres IP, który należy skopiować. Teraz uruchom grę Punaball i wejdź w dział "Gra w sieci". Następnie w okienku "Serwer: ..... " jest miejsce do wpisania IP, wklej je tutaj, a następnie kliknij "Polacz". Jeśli uda Ci się połączyć, wówczas wyskoczy Ci takie okienko: ced0f0eb377b2349m.pngJeśli natomiast nie uda Ci się, to znaczy, że dany użytkownik nie włączył serwera, pomyliliście IP, albo po prostu ta osoba nie ma właściwości zakładania serwera (czyli łączy się przez router itp.)

Chciałbym założyć serwer i móc zaprosić innych graczy!

Jeśli to chciałbyś zrobić, to musisz najpierw sprawdzić, czy możesz założyć serwer, a raczej to, czy inni mogą się do Ciebie podłączyć. A więc na początek zacznij od sprawdzenia swojego aktualnego IP (jeśli posiadasz neostradę, to zmienia się co kolejne włączenie komputera) wchodząc na stronę http://www.ip.wp.pl a następnie spisz swoje IP. Musisz mieć także jakąś drugą osobę, która zgodzi się przetestować to, czy możesz zakładać serwer. Daj mu swoje IP oraz załóż serwer. Aby założyć serwer musisz oczywiście wejść najpierw w grę Punaball a potem "Gra w sieci". Następnie wybierz "Start Server" a potem dać "Start". Wyświetli Ci się coś takiego: 86ac84193021968am.pngAle spokojnie, to jeszcze nie znaczy, że możesz zakładać serwer. Teraz musisz dać znać partnerowi, że już nacisnąłeś "Start Server" i żeby spróbował wejść na Twój serwer wpisując Twoje IP w grze i dając "Polacz". Jeśli uda się mu wejśc na Twój serwer, wówczas oznacza to, że możesz stawiać serwer, a jeśli się nie uda, no to żeby grać z innymi będziesz musiał korzystać z serwerów innych ludzi, albo grac przez specjalny program Hamachi. (By Osiak)

Screeny: th_screen1qWHS.jpgth_screen2POHt.jpgth_screen3Jvbc.jpg

Download:

Link 1:

Link 2: http://www.speedyshare.com/246501427.html

Link 3: http://www.sendspace.com/file/hdl11z

Liga Punaball: http://punaball.i-forum.pl/

Jak ktos ma jakies pytania to pisac na gg 1451340.