PunkBuster wyrzuca - Violation (IGNORING QUERIES)

Wiem, ęe od gier jest gamikaze, ale problem jest o PunkBuster, a to oprogramowanie, nie gra, ale do rzeczy…

Tydzień temu kupiłem sobie grę BF3. Do wczoraj było wszystko w porządku. Wczoraj tj. w czwartek 12.01.2012 wróciłem sobie z pracy i chciałem postrzelać, ale PunkBuster zaczął szaleć. Wyrzuca mnie z każdego serwera z komunikatem:

Czasami wywala mnie po 10s, a czasami po kilku minutach (2-3min) - nie ma reguły. Oczywiście szukałem rozwiązania mojego problemu i nie jestem jedyny, który takowy ma. Oto czynności jakie wykonałem, żeby dać obraz co już robiłem:

  1. update’owałem PunkBuster’a za pomocą pbsetup.exe

  2. reinstalowałem service za pomocą pbsvc.exe

  3. usuwałem pliki z %USERDATA%\APPDATA\Punkbuster\pb\BF3\

  4. usuwałem folder \pb w katalogu z grą

  5. wykonałem “Napraw instalację” w Orygin

  6. Odinstalowałem grę i zainstalowałem ją na nowo z płytki - włącznie z 1h czekania na pobranie 4GB aktualizacji, które Orygin ściągał sobie.

  7. wyłączyłem nawet firewall na routerze

  8. wyłączyłem firewall na Windows 7 (to mój system operacyjny)

  9. dodałem BF3 oraz pliki PunkBustera jako zaufane do firewalla systemu

  10. wyłączyłem antywirus (Avast! Home Edition)

Czy ktoś ma pomysł, rozwiązanie? Kupiłem grę a nie mogę jej używać przez jakiś chory problem PunkBuster’a i jego fochów.

Od razu zaznaczę, że czynności od pkt 7. i wyżej wykonałem profilaktycznie, bo jak napisałem na początku tego wpisu, gra działała bez problemu, a w między czasie nie zmieniały się ustawienia routera, firewalla, antywira ani nie instalowałem programów czy innych gier.

Mój sprzęt to laptop Asus N55, procek i5, 8GB RAM, nividia gf 555M 2GB.

Upewnij się że masz cały czas dostęp do internetu. Czy są momenty że nie masz do niego dostępu. Jaki masz internet? Z jakiego połączenia korzystasz z Ethernetowego, czy Wi-fi ? Czy nie przerywa Ci pobierania większych plików ?

Mam 8/8 mbps, Łacze symetryczne. Nie przerywa. Jestem za NAT’em. Wychodze na świat poprzez router. Zarówno WiFi (n pełne, nie draft) jak i Ethernet dają takie same objawy. Próbowałem też wpiąc się do neta bez pośrednictwa routera’a. Dalej to samo.

Jakie są to objawy? Można dokładniej opisać ?

Dokładniej niż w 1 poście się już nie da. Włacza się Orygin, startuje grę Battlefield3, łączy się z serwerem i od tego momentu w przeciągu max 2-3min zwiesza się obraz, gra wyłacza a na battlelogu widze komunikat o błędzie PunkBuster’a.

Rozumiem ale mam na myśli połączenie nie z serwerami gry, lecz zwykłe połączenie za pomocą protokołu http z portu 80, bądź 8080, które zazwyczaj następuje z przeglądarki, np przy pobieraniu plików

Nie ma żadnych objawów “sieciowych”. Zarówno pod WiFi jak i pod Ethernetem zrywa połączenie co oznacza, że to nie wina internetu czy sieci. Nie jestem nieświadomym użytkownikiem komputera. Jak coś piszę tzn, że tak jest (w sprawach mojego sprzętu i wiedzy IT oczywiście)

Zanim wrzucisz log OTL, proponuje sprawdzić zaporę systemową albo ochronę internet security, wyłącz i swoją i systemową powyłączaj wszystkie zabezpieczenia, i wtedy spróbuj, jeśli nie pomoże nawet odinstaluj produkt i spróbuj, jeśli nie da rady poproszę o log

Żadnego Internet Security nie używam, a zapora systemowa przepuszcza wszystko co z PB i BF3 związane. Nawet wyłączyłem ją dla testu (o tym również pisałem w 1-szym poście). Inne zabezpieczenia jak antyvir Avast też. (pisałem o tym w 1-szym poście).

Poniżej logi z OTL’a: Extras.txt oraz OTL.txt (ze względu na ich długość umieściłem je na pastebinie).

Extras.txt

OTL.txt

Moim zdaniem tak to wygląda

Zanim wkleisz to do OTL, może poczekajmy na komentarz, kogoś kto sprawdzi mój skrypt. Pozdrawiam. Jeśli nikt się nie odezwie to wykonaj go i proponuję dodatkowy skan tdskiller,malwerbytes antymalware, i pełny skandr.Web cure it, ale zanim to zrobisz odinstaluj avasta. Dodatkowo skorzystaj z CCleaner

To nie wina twoja ani kompa po prostu hakerzy włamali się i zrobili bajzel, że każdego wywala na pb [banuje go], jedyne rozwiązanie dopuki nie naprawią tego to granie na serwerach bez pb, więcej przeczytasz tutaj: http://gry.onet.pl/wiadomosci/hakerzy-a … tykul.html [gry.onet.pl] pozdro :slight_smile: