Punkty w Vista

Witam!

Posiadam system Windows Vista Ultimate (wersja 32bit) i następujący sprzęt:

ASUS P5GPL-X SE

Intel Celeron 3.06GHz 64bit

1,5Gb RAM

GeForce 6200 TurboCache 256Mb

Dysk Segate 160Gb

Vista oceniła mój sprzęt następująco:

Procesor: 3,9pkt

Pamięc: 4,3pkt

Grafika: 2,4pkt (Gaming Graphic 3,0pkt)

Dysk: 5,5pkt

Zastanawiam czemu tak słabo system ocenił moją Grafikę?

Czy dla procesora 64bitowego zalecana jest Vista 64bit?

Co mógłbym zrobić, żeby poprawić punktację?

(Sterowniki mam nVidia dla Visty i Directx też, pozatym podobnie jak w innych tematach także zauważyłem duże pogorszenie działania gier niż w przypadku XP)

Serdecznie dziękuję za pomoc i jakiekolwiek wskazówki, Pozdrawiam!

ulepszyć kompa :stuck_out_tongue:

te karty nie wyszły po prostu nvidii :stuck_out_tongue: , nie dziw się, grafa 6200 to jedne z najgorszych kart geForce. :slight_smile: wymień kartę graficzną na coś lepszego :wink:

i tak to najjlepszy wybór low end ze stajni nvidii, chyba że wolisz GF5200

Jasne że tak :wink:

Wystarczy zastosować się porad pana Scoobiego :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

Moż3esz sobie takim sposobem ztrobić raiting lepszy od Scoobiego :stuck_out_tongue:

Dzięki temu można zrobić sobie raiting 10 :slight_smile:

działa to edytowanie xml :stuck_out_tongue:

oooojk0.th.png

a idzie jakieś pliki systemowe zmienić by wymusić aero glass?

Było, gdzieś czytałem, ale powodowało wieszanie się systemu. Zwiecha za zwiechą szły :smiley: Ale podobno odblokować się da :stuck_out_tongue:

ale aero glass nieprzeźroczyste by sie żadziej cieło

ps. też czytałem o tym ale wtedy visty nie miałem…

a przy takiej ocenie nie masz dostępnego glassu ?

Inaczej raczej nie da się :stuck_out_tongue:

ja mam podobny problem .

czy naprawde nie da sie z tym nic zrobic??

wydajnosc grafiki dla aero i gier -> 3,0

ASUS GeForce 6200 TurboCache 256MB -> co jak co ale 256MB to powinno dzialac ;/

na windows aero nie narzekam - - dobrze dziala ale gry sie tna…

…Pentium D 3,00 2x2MB cache … 1GB ram – to raczej powinno byc ok

…ta grafika naprawde jest taka zla?? na xp wszystko dziala ok…

… a sprzet ma miesiac … grafika tez …

helP

Gry sie tną ponieważ sterowniki są nie dopracowanie do Visty… Jak to ujęła nVidia: Sterowniki jeszcze nie wykorzystują maksymalnie możliwości systemu Vista.

aha…czyli pozostaje czekac i miec nadzieje ze bedzie lepiej??

…eszcze jednego zaluje na vista nie dziala mi ASUS splendid … ale to tez poczekam …

a co do sterow to mam nvidia forceware 100.65 , chociaz bylem przywiazany do 93 ktorych nie moge zainstalowac na vista (blue screen)

Człowieku, kto ci powiedział, że w karcie liczy się tak bardzo Vram? :shock: Co z tego, ze 256mb? Jeśli ktoś ma Geforca 6600GT i ma 128mb, to ma gorszą kartę od twojej? Nie dziwcie się, że tak mało punktów, tak powinno być! Nawet radeon 9600 bije geforca 6200! Co jak co, tomciu4, ale masz beznadziejnie dobrany sprzęt!

Taa, pewnie no-name, albo colorsa :lol:

I co z tego? Ta grafika jest przestarzała i na dodatek nie nadaje się do gier!

test_Geforce_6200_vs_9550_AGP_16.png

1560pkt. Głupi Geforce 6600GT w 3d marku 2005 wypada na 3000pkt. Ta karta nadaje się tylko do biura. Mnie windows vista ocenił kartę na 5,7, ale do dlatego, że dorównuje ona Geforcowi 7900gtx…

Respev , człowieku… co sie jego czepiasz… każdy ma sprzęt jaki ma… a ty tu wyskakujesz z byle czym. Wg. mnie sprzęt ma b. dobry. Sam bym chciał mieć Pentium D.

Wg. mnie sterowniki 101.41 z certyfikatem WHQL. Będą dobre… Potem następne, jakoś będzie się żyło.

Ja sie czepiam? A kto ma pretencje, że Vista “źle” oceniła mu sprzęt? Ten geforce 6200 to staruszek i nie nadaje się do gier (zresztą czego można oczekiwac od karty za 170zł). Sprzęt bardzo dobry? No to połowa użytkowników tegoż fora musi mieć komputery sprowadzane z NASA :stuck_out_tongue:

Co to ma do rzeczy? Przecież my rozmawiamy o jego karcie, a nie procesorze czy pamięci!

Po drugie… WinFast a Asus to różnica nie?

Złączono Posta : 13.03.2007 (Wto) 18:24

Odp.

Ja ze swej strony koncze tego offtopa. Jaką widzisz różnicę w WinFascie a asusie? W 3d marku Asus na korzyść może dostać z 100-200pkt więcej, więc o czym mowa?

Noi? Kto kupiłby sobie taki komputer? Przecież dużo lepiej było by kupić tańszego o 150zł i dużo lepszego athlona 64 3200+ i kupić geforca 6600gt, niz 6200. Mylisz się lucyferze, jak na dzisiejsze czasy, to zaledwie przeciętny komputer. Bardzo dobry komputer, to PC’et składający się z C2D przynajmniej E6300, Geforce 8800GTX i 2gb ram.

EDIT:

A co to ma do tego tematu?! Jakbym wytłumaczył? Może nie komplatybilny z Vistą? Może źle prowadzony Windows?

Respev Jak byś wytłumaczył ze mi się tnie taki Pro Evolution Soccer 6?

W sumie w Windowsie XP nie narzekałem na tę kartę (GF 6200)…

Poczekam na nowe sterowniki lub Directx… pozatym Vista jak dla mnie jest ok

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem i pomoc…

Dalsze wskazówki nadal mile widziane :slight_smile:

To nic nie zmieni… Słaba karta i tyle :slight_smile: To tak jakbym ja się zapytał jak odpalić obliviona na najwyższych detalach pod geforcem FX5200.

ja mysle ze ta cala mala jej wydajnosc to… 64bity…

ale da sie na niej zyc …

mialem niedawno w komnpie karte PNY GeForce 6600 albo 6800 512MB/128bit (nie pamietam-nie moja byla) ale w testach [nfc carbon - grafika maximum 800x600] poprawa grafiki byla nieznaczna