Punkty z ocen

Jak liczy się punkty do szkoły średniej? Ile za trójki, czwórki, piątki, szóstki? Jeszcze jedno - jak np. religia i angielski nie liczą się do średniej, to są punkty za oceny z tych przedmiotów?

Liczą się dwa przedmioty obowiązkowe (polski i wybrany język obcy) oraz wybrane 2 przedmioty… jak idzisz do klasy o profilu mat-fiz to liczy Ci się matematyka, fizyka, wybrany język obcy i polski. Polski i język obcy liczy się w każdej klasie, a dwa pozostałe przedmioty się zmieniają…

Co do liczby punktów, to niestety Ci nie jestem w stanie powiedzieć - szkoły sobie same ustalają…

Punktacja za oceny:

celujący - 20 pkt

bardzo dobry - 18 pkt

dobry - 15 pkt

dostateczny - 10 pkt

dopuszczający - 2 pkt

Za 6-to jest chyba 8 pkt.

Za 5-6 pkt.

Za 4-4 pkt.

Za 3-2 pkt.

Za 2-nic

Tak mi się wydaje :roll:

slyszalem ze niestety ale matematyka ma sie jeszcze liczyc … :roll:

Złączono Posta : 06.04.2006 (Czw) 20:19

  • 5 pkt. za swiadectwo z paskiem :nauka:

  • punkty za sukcesy sportowe lub w konkursach na etapie wojewodzkim … 8)

Liczyć to się zawsze liczyła i bedzie liczyć,na maturze się jeszcze będzie liczyć ale od nowego roku już nie będzie obowiązkowa

![-o<

Oj koledzy, ja u siebie(Warszawa) mam podaną inną punktację:

Celujący - 18pkt

Bardzo dobry - 14pkt

Dobry - 10pkt

Dostateczny- 6pkt

Dopuszczający- 2pkt

Niedostateczny - Powtóka klasy :mrgreen:

Mówie że szkoły (miasta) sobie same dobierają punktacje :slight_smile: Nie ma stałej w całej Polsce :slight_smile:

To zalezy od szkoły!

Np. u mnie: 6 to 10 pkt, 5-8pkt, 4-6pkt, 3-4pkt, 2-2pkt 1-0pkt!

Pasek na świadectwie to 3 pkt

Za konkursy możesz dostać max. (chyba) 3pkt, to zależy w ilu brałeś udział na szczeblu przynajmniej powiatowym.

zdaje mi się ze powiatowy wystarczy!

I w mojej szkole nie zalezy to od profilu, obojetnie jaką klase wybierasz liczy się: polski, matma, biologia i jęz. obcy.

w kazdym wojewodztwie i kazdej szkole, do ktorej chcesz sie dostac punktowane przedmioty i punkty za oceny podaje na swoich stronach internetowych…

do danego profilu sa oceniane inne przedmioty :wink:

wystarcza http://www.google.pl

wiec :stuck_out_tongue_winking_eye: szukasz danej szkoly i sprawdzasz na jej www

nic dodac nic ujac :stuck_out_tongue_winking_eye:

w calej polscwe jest

6 - 20

5 - 16

4 - 12

3 - 8

i tyle, to jeszcze zalezy od szkoly itd, ale maksymalnie mozna miec 200 pkt, tak pisze na informatorach z 10 szkol ktore posiadam

Niezgadzam się :slight_smile:

Owszem.

Nieprawda :slight_smile: Dochodzą jeszcze punkty za Olimpiady(nie zależnie ile wygraleś to masz 17pkt) , oraz punkty za średnią.

W tym wypadku wszystko się zgadza… maksymalnie można zdobyć 200 pkt. 100 jest za egzamin i 100 za inne rzeczy (zawody, olimpiady, oceny, pasek, praca na rzecz szkoły itp…) :slight_smile: