Pup.adware.installcore

Witam,

jestem obecnie na komputerze kuzynów, którzy skarżyli się na niedziałające gry. Komputer jest bardzo zaśmiecony i posiada wirusy. Malwarebytes wykrył i usunął m.in. pup.adware.installcore do tego jeszcze jakiś inny wirus z gry. Ponowne skanowanie nic nie wykryło, jednak komputer nadal jest zainfekowany. Nie działa m.in. Explorer, antywirus AVG i gry sieciowe. Wyskakuje błąd przy próbie instalacji CCleanera. Z powodu ograniczonego czasu nie mogę w tej chwili skanować systemu innymi antywirusami. Prosiłbym o sprawdzenie logów OTL.txt oraz Extras.txt. Domyślam się, że będzie dużo rzeczy do usunięcia. Jutro postaram się zaaplikować wszystkie wasze rady.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odinstaluj McAfee Security Scan Plus.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

Niestety nie poskutkowało. Explorer ani Metin2 dalej nie działają. Podobnie nie mogę zainstalować CCleanera. Przesyłam logi z dotychczasowej pracy:

Po wykonaniu skryptu OTL

AdvCleaner

Dr. Web nic nie znalazł w trybie szybkim. Kilka adware i OTL w trybie pełnym. Na sam koniec jeszcze raz przesyłam log z OTL

Dajcie znać jeśli coś jeszcze widać, ale chyba najszybszy będzie tu format komputera.