Puppy linux na mp4

Hej

Mam następujący problem:

Mam zainstalowne w kompie ubuntu oraz windowsa. Znalazłem linka do Puppy Linux który jest linuxem zajmującym 100mb i można go używać na pendrive lub przenośnych dyskach. Pobrałem plik iso, rozpakowałem winrarem na mp4 i zresetowałem kompa. Chciałem go odpalić za pomocą przycisku Tab przy włanczaniu

Wyświetlił się Dysk Twardy

Cd-Rom

I jeszcze jakieś dziwne coś.

Potem odpaliłem biosa i chciałem zmienić botowanie. Problem w tym że mam do wyboru

First …

Second

I coś tam jeszcze

Ale do wyboru mam tylko ten dysk twardy, cs rom i tą 3 obcję. Nigdzie nie ma że ma się włączyć z usb. Wiecie może jak mogę temu zaradzić?

Następna sprawa to powiem że to działa ponieważ zainstalowałem to na otwartej płycie i mi działa, cały system + internet.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Michał.

Podaj model płyty głównej, bo być może nie obsługuje ona boot’owania z Flash USB / Pendrive. Poza tym, ot tak się nie przekopiowuje plików, bo inaczej pendrive nie będzie mógł stanowić urządzenia startowego. I nie zakładaj dwóch takich samych wątków.

a zrobiłeś aby pendrive był bootowalny, najprawdopodobniej musisz wykonać tą procedurę:

http://newbie.linux.pl/?id=article&show=301

Wszystko wszystkim, ale Linucha z pendrive robi się zupełnie inaczej. Jak nie od dzisiaj wiadomo, Puppy Linux jest systemem opartym na Debianie, tak samo jak polski CD-Linux.pl. Na stronach wiki CD-Linuxa.pl możemy znaleźć kilka informacji na ten temat :slight_smile:

http://wiki.cdlinux.pl/index.php/Cdlinux.pl_usb_1

Oba są na Debianie, może zadziałać :slight_smile: Swoją drogą, muszę kiedy to spróbować :slight_smile: