Puremobile Inc, nie otwierać załączników PDF

pawelr998 , czy możesz podać źródło?

Chciałbym wiedzieć z jakim dziadostwem miałem przyjemność się zetknąć.

Do tej pory skanowałem kompa 3 skanerami online i żaden nie wykrył niczego, avast na kompie też nie krzyczał, a kliknąłem w pdf-a, więc może coś wciąż siedzieć na kompie.

No to widzę, że komuś się naprawdę nudzi, skoro krążą maile z rzekomymi przesyłkami od Puremobile, a także z DHL. Sam się dzisiaj doigrałem, bo z ciekawości otworzyłem plik PDF niby przesłany przez DHL, chciałem sprawdzić czy ktoś mi nie zrobił numeru i nie zamówił czegoś podając mojego maila :-x A tam siedział syf udający XP Home Security, irytujący wirus.

Ja przeskanowałem jeszcze F secure on line, ale nic nie wykrył. Kaspersky 2011 zaktualizował mi się dzisiaj już chyba ze 3-4 razy i też nic nie woła. Dobrze, że nie mam w banku konta internetowego.

Ja też dziś otrzymałam takiego maila. Przy otwieraniu PDF, avast nic nie wykrył. A u mnie zaskoczenie było bo niby nadawcą był jakis Malek a ja mam na nazwisko Małek :stuck_out_tongue:

Też dostałam ten spam, ale nie kupowałam nic online przy użyciu karty kredytowej. Zresztą nawet jej nie mam. Ten spam u mnie przyszedł na o2. A u Was?

Ja dostałem na skrzynkę w WP. Też nie mam karty kredytowej :smiley:

Uwaga Diabełek13782 - plik na Wrzucie przesłany przez ciebie jest też zainfekowany koniem trojańskim!! to “JS/Exploit.Pdfka.OTN” - mój NOD go wyhaczył. też dostałem wczoraj tego maila i kliknąłem w pdf’a ale NOD stał na posterunku :slight_smile:

siema

mam problem z zarażeniem url mal

poooomocy! !!

Też dostałem go x3,jak nigdy coś mnie podkusiło i otworzyłem przeskanowałem archiwum…nic…wypakowałem kliknąłem i wylazło dziadostwo :? ,z racji ze nie używam żądnych programów antywirusowych które by miały startować z systemem,te z windows 7 uac zapora powyłączane (tak wole) używam bardzo dobrego darmowego Malwarebytes Anti-Malware ,niestety program który się zainstalował naśladował antywirusa blokował dostęp do niego

i do przeglądania stron internetowych ,co zrobiłem? …-miałem również programik hijackThis którego mogłem uruchomić z niego otworzyłem przeglądarkę i pobrałem wyżej wymieniony program ,wyłączyłem przywracanie systemu, (jeszcze nie moglem go z aktualizować ale starczyło na razie ) włączyłem szybki skan usunąłem Wyniki zrestartował się komputer ,teraz z aktualizowałem ,pełny skan ,restart i już wszystko ok, ccleanerem przeczyścić komputer i rejestr ina koniec jeszcze dobrze : start /uruchom/regedit w opcji szukania wpisać …no zapomniałem nazwy procesu…ale uruchomcie wcześniej menadżera zadań ten proces będzie 3 literowy i zaczynał się na “d…exe”

i usunąć co znajdzie potem klik F3 i usunąć i tak aż się skończy wyszukiwanie w rejestrze :smiley:

ps.trochę dużo ale możne komuś pomoże

Ciekawe jest to, że dostałem takiego identycznego maila TYLKO na skrzynkę na Tlenie. Na pozostałych skrzynkach na GG, Gmail, Hotmail kompletna cisza :slight_smile:

Witam, wczoraj dostałem także tą wiadomość, niestety otworzyłem pdf-a poczym skasowałem wiadomość i plik, zablokowałem kanał internetowy w banku, ale co teraz mogę i powinienem zrobić żeby wyleczyć komputer. odłączyłem od sieci i nie wiem co dalej. Poproszę o pomoc, czym przeskanować i jak mieć pewność że jest ok.

Hej,

Najlepiej zrób logi przy pomocy programu OTL (instrukcję znajdziesz tutaj) i załóż nowy temat wklejając linki do logów.

Swoją drogą ja też dostałem tego mail’a dwukrotnie - za każdym razem na skrzynkę w o2. Co ciekawe pierwszy z nich był datowany na 1970-01-01 01:00. :slight_smile: Nie wiedziałem, że wtedy istniała już sieć… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, jestem laikiem ale postaram się postąpić zgodnie z instrukcją, mimo że strasznie długa ta instrukcja tworzenia log.

Nie ma żadnego programu anty - co by mi go usunął?

Dziękuje.

Hej,

Dlaczego… Temat dotyczy większej ilości programów - Ty powinieneś przeczytać tylko to, co tyczy się programu OTL, czyli na dobrą sprawę ściągnąć go, ustawić tak jak na screen’ie i w dodatkowym oknie wkleić dodatkowe opcje skanowania. Tyle. :slight_smile:

Zawsze możesz przeskanować system przy pomocy programu Dr. Web CureIt.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej mam dwa pliki: otl.txt i extras.txt, ok wkleje to do “załóż nowy temat wklejając linki do logów” jak zrobić te linki. Mam nadzieje że dostane dalsze instrukcje. pozdrawiam

Logi umieść na wklej.org

wkleiłem, nie wiem czy dobrze ale http://wklej.org/id/508104/ to chyba tak (wkleiłem otl)

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt…Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj DAEMON Tools Toolbar,free-downloads.net Toolbar.

Witam, wczoraj dostałem także tą wiadomość, niestety też otworzyłem pdf-a. Postąpiłem zgodnie z powyżej opisanym sposobem tworzenia raportu OTL i zapisałem go:

Proszę o pomoc, dalsze wskazówki.

andre_dw masz dużo syfu, wykonaj pełne skanowanie programem Malwarebytes:

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

usuń co znajdzie i pokaz raport, nawetępnie po usuwaniu malwarebytes wykonaj nowe logi z OTL