Puremobile Inc, nie otwierać załączników PDF

Uwaga… dzisiaj dostałem mail od Puremobile inc…


Dziekujemy za zamowienie

Twoje zamowienie zostalo przyjete.

Numer zamowienia 24-04042011.

Bedziesz musial podac ten numer w korespondencji.

Wybrales opcje platnosci karta kredytowa.

Twoja karta zostanie obciazona oplata w wysokosci 777,00 EUR.

Oplata za zamowienie bedzie opisana na wyciagu bankowym z karty kredytowej

jako “Puremobile Inc.”

Ta wiadomosc nie jest dowod zakupu

Po otrzymaniu przez nas potwierdzenia tej wplaty, wyslemy Ci list zwrotny.

W zaleznosci od tego jaka forme wysylki wybierzesz otrzymasz go wprost

na swoj adres e-mail lub na adres domowy.


W załączniku znajdziemy plik PDF, którego nie radzę otwierać, może być

specjalnie spreparowany i wykorzystując luki w systemie, może ściągnąć

jakieś robactwo na komputer…

Do mnie też to przyszło co to ma byc. Nic nie zamawiałem o co chodzi?!

Ej, no przecież w tym mailu aż się roi od błędów, widać, że jest tłumaczony translatorem z co najwyżej lekkim edytowaniem…

Ja również dostałem, od razu śmietnik.

Też dzisiaj dostałem takiego maila. Załącznika nie otwarłem, bo antywirus ‘się nie zgodził’ :slight_smile: : “Acces to this file denied”.

Ja otrzymałem aż dwa tego typu @. Pierwszy 25.03.2011, był po Angielsku i załącznik był zainfekowany JS:PDFKA-GEN [EXPL], drugi dzisiaj i po Polsku, załącznik bez infekcji http://diabelek13782.wrzuta.pl/plik/2Q9ojG7MUMx/puremobile_inc_order_04041171. Znalazłem w necie kilka for na temat @ z tej firmy np.: http://www.amazon.co.uk/tag/kindle/forum?cdThread=Tx3IVD4WLYF4VM8

Też takowego otrzymałem, o 5:00 rano, po polsku, rachunek na 770€ :!: i o co chodzi? Wydaje mi się że załączniki nie były zawirusowane, na wszelki wypadek przeskanowałem komputer, i nic nie znalazł.

Ja również otrzymałem e-maile od tej firmy z podobnymi treściami. Pierwszy był o godzinie 4:12, a drugi 20:42. Kwota w pierwszym była podana w $ a druga w Euro. I co to w ogóle jest? Gdzie zgłosić taki spam, przecież to rozbój w biały dzień. Zaczyna robić się to wkurzające? Żeby było ciekawiej, to z jednego adresu poczty mam przekierowanie na drugi i w tym pierszym przypadku e-mail nie został na alternatywny adres a w drugim tak. I w tym pierwszym adres odbiorcy to nie był mój adres. E-maile usunąłem, ale gdzie to zgłosić?

Witam!

Właśnie otworzyłem swoją pocztę i też znalazłem tego śmiecia.Zaniepokoiło mnie to tym bardziej, ze właśnie dzisiaj płaciłem kartą w sklepie internetowym, a kwota podana w mailu pozwalała akurat wyczyścić moje konto do zera.Podzielcie się swoimi uwagami na ten temat i gdzie można takie nadużycie (przestępstwo) zgłosić.

z tego co odpowiada whois domena rocketmail.com z ktorej ja dostalem takiego maila nalezy do yahoo

tutaj link do zglaszania spamu w yahoo:

http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/mail/y … /spam.html

jak skopiowac headers maila jest w linku na gorze w tekscie ale zamieszcze go tu dodatkowo (wystarczy kliknac na nazwe klienta ktory uzywacie). W headers jest m.in. ip nadawcy, sciezka jaka przeszedl maila itp wiec bez tego nie ma co wysylac zgloszenia.

z racji tego ze pewnie tam PL nie znaja ja w polu tresc maila napisalem po ang. ze maila dostalem w pl a jego odpowiednik po ang jest pod linkiem:

http://www.amazon.co.uk/tag/kindle/foru … D4WLYF4VM8 (to jest link ktory podal ktos wyzej)

i ze w zalaczniku jest pdf w ktorym virustotal.com znalazl 2 wirusy i zlaczylem link ze swoim skanem z pliku pdf:

http://www.virustotal.com/file-scan/rep … 1301952379

a ponizej tresc oryginalna maila

Przyjrzałem się dokładnie zawartości tego załącznika. Znalazłem tam nazwę firmy kurierskiej, jest nią UPS http://www.ups.com/content/pl/pl/index.jsx, oraz numer przesyłki 1Z1RV884DL23457686. Wpisałem ten numer do lokalizatora i pojawiła mi się taka informacja:

"Drogi Kliencie

To powiadomienie służy za dowód doręczenia poniższych wysyłek.

Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług.

Z poważaniem,

UPS

Wyniki monitorowania dostarczone przez firmę UPS: 04.04.2011 19:04 czas wschodni

Numer monitorowania:

1Z1RV884DL23457686

Usługa STANDARD DELIVERY CON

Instrukcje specjalne: WYMAGANY PODPIS OSOBY DOROSŁEJ

Doręczono dnia: 05.04.2010 12:26

Doręczono do: ST LAURENT, CA

Podpisano: MALEK

Miejsce pozostawienia: Adres domowy

Przed chwilą dostałem 3 taki @. Treść i załącznik takie same, oprócz numeru zamówienia, nadawcy i odbiorcy. We wszystkich 3 @ nigdy w miejscu “do” nie było mojego adresu e-mail, więc nie wiem jakim cudem te wiadomości docierały na moją skrzynkę.

też padłem ofiarą tego maila (05-04-2022 godz. 3.50) - wg mnie nie zawiera wirusów - można go spokojnie wyrzucić!

Pozdro :slight_smile:

też dziś dostałem ten ■■■■ i zaraz wpisałem w google i tu mnie przywiało, dobrze że nie otwierałem załączników

Też dostałem taki mail, ale rozpakowałem plik PDF. Dopiero potem znalazłem te wpisy na tym forum. Przeskanowałem wcześniej pliki Kasperskim i nic nie znalazł, a potem Bitdefenderem on line i też nic. Co powinienem jeszcze zrobić żeby być pewnym, że nic nie złapałem?

z postów wynika, że nie każdy plik PDF musi być zawirusowany, tak że spokojnie…

Też dostałam taki mail, wywaliłam bez otwierania załączników, ale powiem szczerze, że to nic miłego przeczytać że mam zapłacić 697 Euro :confused: za zamówienie, którego nigdy nie składałam. Jedyne co mnie “ucieszyło” to błędy językowe, bo od razu widać że tekst jest tłumaczony translatorem.

wiecie, ze nam antywirusy nie znalazly wirusa nie znaczy ze go nie ma, moze jet tak nowy ze nie ma go jeszcze w bazie…

Czlowiek tyle lat juz z tym pracuje, a musial otworzyc glupi zalacznik, dobrze ze rachunki juz sa poplacone;)

Pewnie trzeba będzie poczekać pare dni aż producenci zaktualizują bazę wirusów. Dlatego na dzień dzisiejszy właściwie żaden antyvir nie widzi zagrożenia.

krzysiek0483 ma rację. Wczoraj przeglądałem jakąś stronę internetową dotyczącą zabezpieczeń i na 40 programów zabezpieczających które były na liście tylko 2 znajdowały ten oto syf. Ja przeskanowałem swój komputer trzema różnymi programami, i też nic nie znalazłem.