PureVideo HD pod XP

Wiem że zły dział ale nie wiem do którego wsadzić więc proszę o przeniesienie.

Moja karta graficzna obsługuje PureVideo HD ale jednak podczas oglądania Filmów Full HD cały czas się ścina. Z tego co wyczytałem w Viścię ta funkcja purevideo HD jest już wbudowana a w XP nie ( poprawcie mnie jeżeli się mylę ) . Więc co zrobić bo podobno moja karta odciąża procka przy filmach Full HD w 100% a naprawdę mam tak że przy jednym oba rdzenie są na 60% a czasami na 100% ( 100% = ściny ).

Więc o co chodzi?

Z góry dzięki za pomoc.

żeby odciążyć procka musisz zaopatrzyć się w odpowiedni program lub kodek PureVideo (niestety wszystko płatne) w viście także nie ma żadnego programu do sprzętowej akceleracji

zaopatrzyłem się w tego kodeka purevideo hd, zainstalowałem ale anie w wszystkie programy ani na pulpicie nigdzie nie ma żadnego skrótu ani nic takiego…

jak będziesz odtwarzać film w hd lub dvd to powinien pojawić się w traju i wtedy obciążenie procka powinno się zmniejszyć i obraz też powinien być nieco lepszy tylko podczas odtwarzania masz do niego dostęp i możesz go ustawiać

która to z tych ikon? beztytuuzq1.png

żadna musisz ustawić w odtwarzaczu żeby z niego korzystał i zależy też od formatu pliku bo nie wszystkie obsługuje tylko H.264, WMV MPEG-2