Purityscan-nie moge go usunac!prosze o spr.loga

Witam

kochani pomozcie bo jestem totalnie zielona jesli chodzi o komputery a mam jakiegos wrednego spyware’a-chyba bo komp sie slamazarzy i otwiera mi sie mnostwo okienek z reklamami,najwiecej z ofertami przeroznych antywirusow(ha ha) i scanow,ktore same mi sie zreszta zaraz instaluja gdziekolwiek nie klikne.Mam Windows defendera ale on twierdzi ze wszystko gra,wiec sciagnelam tez Spy Sweepera-wykrywa tego Purityscana,usuwam go i dalej to samo,co wlacze kompa to jest(a wylaczylam przywracanie systemu na wszystkich dyskach)

sprawdzilam loga na specjalnej stronce i mam kilka na zolto i jeden na czerwono ale co z tego jak nie mam zielonego pojecia co to a boje sie skasowac-jestem totalnym laikiem

help! :cry: to moj log:

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Proponuje poczytać TEN temat i zobacz jaka jest prośba do userów wklejających loga.

Folder na czerwono usuń recznie z dysku a wpisy w HijackThis (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Ten wpis z kreseczką “_” usuniesz edytorem rejestru Registrar Lite

Uruchom edytor w pole Address wklej ścieżke

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks i kliknij Go poczym zostaniesz przeniesiony do tego klucza. Po prawej stronie będzie widoczny wpis _{CFBFAE00-17A6-11D0-99CB-00C04FD64497} wszystkie inne wpisy z taką samą kreseczką także kasujesz i z prawokliku kasujesz wpisy.

Pobierz program Ewido zrób update i przeskanuj

Wklej loga SilentRunners

dzieki wielkie! !!

brzmi to dla mnie i tak skomplikowanie ale moze sobie jakos poradze

:wink:

Folder na czerwono usuwasz po prostu do kosza który nastepnie opróźniasz, odpalasz HijackThis zaznaczasz wpisy do skasowania i klikasz fix checked

Ważne:

:smiley: no to juz probuje,

jak dobrze ze jest tu ktos madrzejszy ode mnie i chcacy pomoc:)

jeszcze raz dzieki i pozdroweczka :wink:

Złączono Posta : 11.05.2006 (Czw) 22:49

przepraszam ale to znowu ja

udalo mi sie pozbyc tych wpisow przez HijackThis(z tym ze robil back-up ale go od razu skasowalam,to dobrze?) ale! !!

skasowalam z dysku ten folder na czerwono- ?ystem32\ati2evxx.exe z tym ze jak odpalilam kompa i z ciekawosci zrobilam scan Hitjackiem to znowu mi go pokazuje!!!ale jak wchodze w ten folder to jest niby pusty,no to jakim cudem sie uruchamia

poza tym mam dziwne wrazenie ze komp jeszcze bardziej mi zwolnil(znaczy przy uruchamianiu)

zawalilam sprawe? :roll:

1 - Wykonaj log kontrolny

2 - Powtórnie przypominam o wykonaniu

przepraszam - napewno zadaje bardzo glupie i banalne pytania ale to tylko swiadczy jak malo wiem o komputerach,prosze postarajcie sie byc wyrozumiali :oops: …

wykonalam wszystkie zalecone dzialania no i fakt - dalej bladze :?

zarzucajac zaraz po wlaczeniu komputerka HijackThis w logu owszem nie pokazuje tych 2 wpisow ktore w nim usunelam(a tak na marginesie to za pierwszym razem mi sie nie udalo,dopiero jak drugi raz je usunelam i do tego backupy z HijackThis i z kosza tez, to przestaly sie pokazywac w logu,nie powinno sie przypadkiem wylaczyc tej opcji backup przy usuwaniu?dodam ze za kazdym razem pracowalam w trybie awaryjnym i z wylaczonym przywracaniem systemu

natomiast ten folder w Common Files - ?ystem32\ati2evxx.exe upierdliwie nie chce sie zmyc,chyba ze skasowalam nie ten co trzeba bo u mnie wszystko mozliwe-odpalilam w awaryjnym z wylaczonym przywracaniem,odhaczylam ukrywanie i zahaczylam pokazywanie ukrytych plikow i folderow no i znalazlam w Common Files folder z podanym plikiem ati2evxx.exe tylko ze dokladnie nazywal sie “system 32” a nie “?ystem32”,jako ze niby pokazywal wszystkie ukryte i byl tam tylko ten “system32” a w zawartosci tylko powyzszy plik no to go skasowalam,teraz naszly mnnie watpliwosci czy aby nie skasowalam dobrego a zly dalej sie gdzies chowa :(wiem wiem,rece opadaja :slight_smile:

przed chwila zrobilam scan ewido i znalazl mi jakis downloader.small i mnostwo cookies a teraz ma je w kwarantannie i zrobil backupy - mam je skasowac?

a silent runners wyglada tak:(i znowu ten ?ystem32!) tez oznaczylam go quote,nie wiem czy powinnam ale tak na wszelki wypadek :wink:

i z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz! !!

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Kosmetycznie:

Otwórz edytor rejestru Start >>> Uruchom >>> regedit i przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Tam kliknij podwójnie na wartość BootExecute i z okienka usuń wszystko z wyjątkiem autocheck autochk *

a jak mam zmienic to rozszerzenie? to tu?: save as type - all files?i gdzie dokladnie zapisac na kompie,na dysku c?

Tak :slight_smile:

Najlepiej na pulpicie, żebyś miał łatwy dostęp do tego :slight_smile:

dzieeeeekuje!! :smiley:

zaraz sie za to zabieram,ale moge wiedziec co wlasciwie przez to osiagne?

czy to znaczy ze skasowalam z common files nie ten folder co trzeba?

i co z tymi backup w HijackThis?maja sie robic czy mam wylaczyc ta opcje?

Nic nie wyłączaj - niech się robią, bo zawsze mogą się przydać :slight_smile:

Dzięki temu usuwasz niepotrzebne wpisy z rejestru :slight_smile: