Pusta płyta po nagraniu

Mój problem jest następujący nagrałem plik ISO za pomocą programu Alcohol 120% po nagraniu otwieram płytę a tam pusto. Podczas nagrywania nie wystapil żaden błąd. Jeśli moja nagrywarka nie obsługiwała by takich rozmiarów to powiano być odrzucenie podczas próby zapisy takiego nie było. Dziękuje za wszelką pomoc .

no dobra ale to już po ptakach tak?chciałeś nagrać płytę bootowalną czy ze zwykłym zapisem ISO? jeśli ze zwykłym to na przyszłość polecam NERO :slight_smile:

dałem “kreator nagrywania” żeby obrazu wyskakiwał instalator na zwykłych 4.7 to robiłem było dobrze nigdy jednak na 8.5gb nero mi złe nagrywa nie ma płyty zęby coś nie działało myślałem ze to płyty nędzne wiec kopiłem verbatimki i mimo to dalej problem był.

chciałeś nagrać teraz na płytę 8.5GB? to jest rozwiązanie problemu,widocznie alkohol sobie czymś nie radzi albo Twój napęd:? zobacz:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1027685.html

Jeżeli by nie radził to czemu przed próbą nagrania nie było odrzucenia… W nero widzi co prawda pliki ale są one na kolor szary. (cały czas mowa była o 8.5gb tylko nie napisałem tego w 1 poście i tu mój błąd) Model czytnika:

HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B

Tam w tym poscie poszkodowany pisze ze mu 80% nagrywa potem błąd u mnie było wszystko dobrze. Tak z ciekawości zna ktoś program co ma taka funkcje jak nero mianowicie tworzenie dysków dvd z danymi poza nero chodzi mi oto żebym mógł zapisywać wybrane pliki na nośnik

A więc tak po pewnym czasie wkładam płytę działa jak by nigdy nic. Ale w dalszym stadium instalacji wyskakuje problem z pewnym plikiem ;/. Tutaj już podejrzewam że to wina czytnika. Wiecie może czy tak zwane " płyty czyszczące" są pomocne czy to zwykłe wyłudzenie z tego co czytałem to dobra płyta czyszcząca zaczyna się od 100zł bo te z hipermarketów to pewnie są nie skuteczne. Czy może po prostu rozkręcić czytnik i przeczyścić go wacikiem zanurzonym w spirytusie ?