Pusta skrzynka odbiorcza w outlook

Witajcie,

mam następujący problem: w pewnym momencie outlook express zaczal wyrzucac błąd przy probie sciagania wiadomosci. Sprawdzilem numer tego bledu w sieci i okazalo sie, że katalog skrzynki odbiorczej nie moze przekraczac pewnej pojemnosci. Rozwiazaniem bylo skasowanie kilku niepotrzebnych maili, co tez uczynilem. Przez kilka dni wszystko bylo dobrze, dzisiaj odpalilem kompa i… nie mialem zadnej wiadomosci w skrzynce odbiorczej.

Próbowalem przywracac system, ale nie pomoglo.

Bardzo bede wdzieczny za podpowiedzi, zalezy mi na tych skasowanych wiadomosciach.

Z góry dziękuję.

Jak poczta? Pop?

Jak tak to włącz przekazywanie pop i zapisz w ustawieniach strony. Pobierz przez Outlook ponownie jeżeli są na serwerze(stronie).

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem (jezeli nie, to napisz proszę), ale generalnie jest taka sytuacja, że mialem zapisywane wiadomosci w outlook (dbx na dysku twardym) i nie mialem w zadnym innymi miejscu (jak np. serwer sieciowy, poczta gmail) tych wiadomosci.

Innymi słowy, miałem wiadomości w skrzynce odbiorczej i nagle ich nie mam. Jedyne rozsądne wytłumaczenie, to jakas automatyczna archiwizacja ze wzgledu na dojscie do górnego limitu pojemności samej skrzynki. Sprawdzalem katalog z plikami dbx (folder magazynu) i tam skrzynka odbiorcza.dbx zajmuje kilkaset kilobajtów zamiast 1 czy 2 gigabajtów. Nie mam pojęcia jak to możliwe, nic nie kasowałem.

Zobacz może ten program pomoże odzyskać wiadomości:

http://www.dobreprogramy.pl/Outlook-Exp … 11730.html

Przetestowałem i niestety nie pomogło. Muszę sprostować jedną kwestię - przywracanie nie pomaga, bo system nie chce go dokonać (do żadnego z punktów z ostatnich dni).

Poszukaj pliku DBX w lokalizacji: C:\Documents and Settings\Twoja_Nazwa_Użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\jakiś pseudolosowy ciąg znaków\Microsoft\Outlook Express\Skrzynka odbiorcza.dbx i skopiuj ten plik dla bezpieczeństwa w inną lokalizację. Poszukaj programu Dbxtract i otwórz za jego pomocą ten plik dbx, który wcześniej odszukałeś.

PS. Takie problemy dzieją się gdy plik dbx przekroczy wielkość 2 GB - na przyszłość maile rozdzielaj na więcej folderów i kompaktuj je (mOutlook - plik - folder - kompaktuj wszystkie foldery)

WAŻNE!! Nie kompaktuj folderów przed skopiowaniem tego (i ewentualnie pozostałych) plików *.dbx.

A ten? Tylko niestety trial: http://www.komputerswiat.pl/download/25 … -1.11.aspx

Próbowałem oba programy, wygląda, jakby skrzynka odbiorcza.dbx została nadpisana. Myślałem o zrobieniu porządków w wiadomosciach, ale nie tak drastycznych :slight_smile: