Pusty niebieski ekran w trakcie instalacji win xp

odinstalowaem linuxa, sformatowalem dysk, i pragne zainstalowac xp jednak:

tuz po wlozeniu plytki xp (orginalnej), pokazuje sie komunikat instalatora ze szuka sprzetu po tym przlacza sie na nibieski ekran z duzym napisem instalacja wndows xp i koniec zadnych napisow nic tylko mozna kliknac przycisk power i wylaczyc komputer.

probowalem juz wielu rzeczy :

  • reset biosu przez wyjecie bateri

  • inny naped

  • nie podlaczanie hdd

Ale nadal to samo nie wiem co robic a w necie tego nie znalazem

wiec help co mam zrobic


nie pisze znakow polskich bo mam angielskom klawiature a nie chce mi sie grzebac w livecd jak zminic jezyk

To chyba wina płyty. Jest zarysowana czy coś?

nie sprawdzalem z kilkoma plytami win xp (orginalnymi)

Czy instalowałeś już kiedyś na tym sprzęcie XP?

Może masz kontroler dysku AHCI (SATA), trzeba wówczas wyłączyć kontroler (przełączyć na ATA) lub podłożyć sterownik kontrolera w trybie tekstowym.

Już kiedyś instalowałem nawet kilka razy xp

A jak odinstalowałeś linuxa? Włóż live-cd pewnie Ubuntu, uruchom GParted, sformatuj partycje w systemie plików NTFS i dopiero działaj …

Ile ramu ? Sprawdź czy pamięci dobrze siedzą i czy sloty nie są zakurzone. Na tym etapie jak się nie mylę, komponenty instalatora ładowane są z płyty do pamięci RAM, więc podejrzewam, że to one mogą powodować ów problem.

To nie jest wina ani ramu ani dysku twardego, poniewaz sprobowalem zainstalowac 7 enterprise i ona diala.

To zostań przy 7. Jest o wiele, wiele lepszy od XP.

Nie mam pelnej wersji 7 tylko na 10 dni

Spróbuj wyłączyć tak jak kolega proponuje kontroler SATA.

jak wylaczy kontroler sata

Dodane 01.11.2010 (Pn) 18:19

Problem już rozwiązany.

Okazało się, że pendrive był podłączony do komputera i to przez niego występował ten błąd.