Pusty pulpit!

Witam, co mam zrobić, jeśli po uruchomieniu komputera widze pusty pulpit? Zadnych ikonek, nie ma menu start… moge uruchamiac programy poprzez z menedzera zadan, odpaliłem w taki sposob firefoxa i wlasnie piszę ten post…

Mam programy typu hijack itp, skanowalem komputer adaware2007 i mks vir z poziomu IE, ale nic nie wykryło. Klikanie prawym przyciskiem myszy na pulpit rowniez nie działa. Co robic? Jakie logi wkleic? Prosze, pomózcie :frowning:

Ctrl + Alt + Delete -> Plik -> Nowe zadanie (Uruchom) -> wpisz: explorer.exe

zapomnialem napisac, ze próbowalem i tego… po wpisaniu koło kursora pojawia sie klepsydra na kilka sekund, po czym znika i stan jest taki sam :confused: nie pomaga…

W celu przywrócenia pulpitu w systemie Windows XP

  1. Umieszczamy CD Windowsa w napędzie.

  2. Start > Uruchom > i wpisujemy komendę cmd (w twoim przypadku przez Ctrl + Alt + Delete -> Plik -> Nowe zadanie (Uruchom) -> wpisz: cmd)

W oknie dialogowym wpisujemy

EXPAND X:\i386\WININET.DL_ C:\WINDOWS\SYSTEM32\WININET.DLL

gdzie X to litera CD-ROMu,

wpisałem i pojawia sie komunikat : “Nie podano miejsca docelowego dla J:\i386\ (dalej ten sam tekst co mialem wpisac)”…

J - moj dysk CD-ROM ma taką literkę. Próbowalem zmienic do DVD, zmieniajac oczywiscie literę, ale ten sam komunikat sie pojawia

Wpisz, tak jak napisałem, czyli spacja po Expand i .DL_

Czy wpisując komendę uwzględniłes spacje?

Powinno to wyglądać tak: EXPANDX:\i386\WININET.DL_C:\WINDOWS\SYSTEM32

"Rozszerzanie k:\i386\wininet.dl_ do k:\windows\system32\wininet.dll.

Nie można otworzyć pliku wyjściowego: k:\windows\system32\wininet.dll."

taki komunikat tym razem…

DLaczego jako dysk źródłowy i docelowy masz to samo oznaczenie czyli K?

dysk źródłowy, czyli głowna partycja ma oznaczenie C, a napędy to J i K. Nie wiem dlaczego jest taki komunikat a nie inny :confused:

"Rozszerzanie k:\i386\wininet.dl_ do c:\windows\system32\wininet.dll.

Nie można otworzyć pliku wyjściowego: c:\windows\system32\wininet.dll."

faktycznie, coś było nie tak… poprawilem i teraz jest taki komunikat…

lobuz09 , wpisz dokładnie tak:

EXPAND J:\i386\WININET.DL_ C:\WINDOWS\SYSTEM32\WININET.DLL (zakładam, że C to dysk systemowy)

Jak sobie z tym nie poradzisz, to pozostanie płyta do napędu i opcja “napraw”.

Komunikat jest taki jak w/w… wiec sprobuje “naprawic”.

1."Uruchom komputer i gdy zacznie się uruchamiać system Windows, naciśnij klawisz F8. Zostanie wyświetlone Menu opcji zaawansowanych systemu Windows. "

Tutaj wybiorę ostatnią dobrą konfigurację czy cos takiego… napisze jaki wynik.

tym razem komputer uruchomił sie poprawnie. Dzieki wszystkim za pomoc ukłony dla populi i sdara.

Ale na razie nie popadam w hurraoptymizm, bowiem jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc jedno uruchomienie rowniez :stuck_out_tongue:

dziekuje raz jeszcze i spadam do szkoły… dzieki !

Ech… jedno uruchomienie dobre a teraz znów to samo :confused:

Ale muszę do szkoły iść… wieczorem bede do waszej dyspocyzji…mówcie co i jak a ja sie dostosuję :slight_smile:

pozdrawiam

Spróbuj to zrobić przez konsolę odzyskiwania systemu.

Ustaw bootowanie z napędu CD\DVD-ROM w BIOSie, włóż płytkę z systemem do napędu, uruchom instalatora i przy pierwszym oknie wyboru naciśnij klawisz “R”, aby uruchomić konsolę odzyskiwania, gdzie wpiszesz:

zamiast X wpisz literę napędu, w którym znajduje się płytka z systemem,

zamiast C wpisz literę partycji, na której zainstalowany jest system. Jeżeli system jest na partycji C, to pozostaw C.

Zrobiłem jak zaleciłes, zmieniłem w BOSie zeby komp czytał z CD-ROMu i wcisnałem R w czasie instalatora windowsa. Komuniakt był następujący:

"Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera, a także czy konfiguracja urządzeń związanych z dyskami jest poprawna. W tym celu może byc konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego.

Nie można kontynuować instalacji. Naciśnij klawisz F3, aby zakończyć pracę instalatora."

Cos mi się popsuło czy co to może być :confused: ? Co robić dalej?