Puszczanie muzyki

witam mam pytanko… bo ostatnio modne sie stało ze na 18 i innych imprezkiach typ puszcza muzyke z kompa chciałem się zapytać może ktoś na forum się tym zajmuje… bo puszczanie muzyki to banał… komputer posiadam… muzyki tez mam (nawet kilkanascie plyt z disco polo by sie znalazło) tylko co oprocz tego jakiś wzmacniacz, glosniki, mikser? moze ktoś się tym zajmuje… i mógłby mi doradzić… chciałbym sobie dorobić… i na poczatek sie wogole zorientować…

:x

@craker9

Nie rozumiem o co ci chodzi.

Też mam parę płyt z disco polo (na imprezy w sam raz :slight_smile: )

No na pewno wzmacniacz i głośniki :slight_smile:

A to możesz sobie darować (na początku)

Przydał by się jeszcze jakiś efekt świetlny (np. stroboskop lub laser)

A teraz konkrety.

Wszystko zależy jakie to mają być imperezy (wielkość sal)

Bo jeżeli impreza będzie duża a ty kupisz głośniki 60W no to możesz sobie darować.

Wzmacniacz też jest bardzo ważny. Najlepiej jak by jego moc była troszkę niższa od mocy głośników (unikniesz wtedy “awarii” :slight_smile: )

Ze stroboskopem to samo. Na domowe imprezy 20W w zupełności wystarczy, natomiast na większe to już pasowało by min. 100W.

Laser to już większy wydatek.

Oczywiście kupisz na allegro tanie “lasery” ale ich efekt można porównać z laserkiem kupionym w kiosku

Czyli widzisz że wszystko zależy od wielkości imprez i portfela (bo im mocniejszy sprzęt tym cena wyższa :slight_smile: )

P.S.

@ukaszm

Pozdrawiam kolegę z miasta :slight_smile:

Ogólnie wzmacniacz koniecznie estradowy, kazdy inny po paru godzinach obciażenia ci sie zacznie wyłączać z przegrzania ;]

Apropo nagłośnienia jezeli beda to male imprezy i nie jest wymagane jakies super naglosnienie to wystarczy np:

z takich najtańszych zestaw:

wzmacniacz:

http://www.allegro.pl/item186770617_wzm … gwara.html

2x275w rms na 4omach ;] za 700zl (sam mam wlasnie dokladnie ten model)

do tego np te glosniki: http://www.allegro.pl/item185710127_kol … ncja_.html

za 580zl caly zestaw (tez mam dokladnie ten zestaw)

oczywiscie w tym zestawie brak jeszcze praktycznie basu ;] i przydal by sie zestaw basowy :wink:

glosnik np http://www.allegro.pl/item187005342_kol … ncja_.html

zestaw 940zl glosnik 18cali ;] i od bidy starczyl by taki sam wzmacniacz jak w zestawie wyzej ale lepiej kupic jakis tycke mocniejszy ;]

apropo oswietlenia -

Tanie lasery mozesz sobie darowac, praktycznie nic one nie daja ;]

stroboskop niby dobry pomysl ale po jakims czasie kazdemu sie nudzi bo za bardzo oslepia ;] chyba ze do mocnej muzy na dragach hehe ;]

ogólnie poszukaj najlepiej jakiegos fajnego skanera na allegro mozna czasem dorwac niezle okazje ;] ja ostatnio kupilem discotech santos za 300zl i jest calkiem fajne porzadne swiatlo ;]

oczywiscie do kazdego swiatla jakie kupujesz osobno musisz kupic maszyne do dymu ale taka na srednie imprezy mozna kupic za 150-200zl a na male to nawet za 100zl ;]

fajnym i tanim bajerem są też lampy uv ;]

jezeli chodzi o granie to czasem gram na domowkach i wiekszych prywatnych imprezach ;] ale muzyke klubową w stylu house,progressive itp… ;] z komputera wygodnie gra sie np programami:

traktor, virtual dj choc potrzebuja one duzo pamieci

ale jezeli chce sie tak naprawde fajnie w tym pobawic polecam komputer i program atomixmp3 (praktycznie nie zżera pamieci) plus podpiety pod komputer jakis normalny profesjonalny mixer.

w komputerze musi tylko byc jakaś dżwiekówka 5.1 np live aby podpiąć dwa osobne kanaly pod mixer ;] do tego dochodza tez jakies dobre sluchawki na odsluch, sam używam: http://www.allegro.pl/item187186529_son … alne_.html

choc jezeli masz kase lepiej kupic v700 sa duuzo lepiej zbudowane itp…

mixer osobiscie mam rellopa rmx-20 http://www.allegro.pl/item183973917_mik … rakow.html

tani i bardzo dobry ;]

troche to wszystko kosztuje ale jezeli ma sie troche pieniedzy warto zainwestowac ;]

Jeżeli sie nie ma pieniędzy to kup tylko mixer i na imprezy zbierasz kase i wynajmujesz naglosnienie i oświetlenie (koszt zalezy od ilosci swiatel glosnikow itp…) np rok temu na sylwestra za naprawde dużą ilość świateł i naglosnienie ponad 2000w rms zaplacilem 1400zl ;] ale na male imprezki 2 glosniki wzmacniacz itp… mysle ze mozna znalezc za ok 200zl

no i zaiks chyba 50 zł dla nich od takiej imprezy

Zawsze można skorzystać z zasobów Jamendo

Poza tym nie przesadzał bym :?

Czy jak robie urodziny lub imprezę dla znajomych i puszczam muzykę to od razu muszę lecieć do zaiks-u

neo10 zapomniałeś jeszcze przy tym zestawie o zasobnym sponsorze :stuck_out_tongue:

Bo zanim odrobi sprzęt to mu się pewnie odchce takiego “dorabiania” (czytaj inwestowania w sprzęt zamiast zarobku).

fiesta masz racje… :slight_smile: dzieki za informacje :slight_smile: pozdro

Ja swój mam też dla czystej zajawki ;] i ladnej jakosci

w sumie byl tylko raz na większej imprezie a tak to glównie na domówkach maks na 10osób ;D no i nie kupiłem wszystkiego od razu ;] ze 2 lata i sie komplet dopiero ładny uzbieral :wink:

Ja mam sprzęt:

-2 glosniki Sharp CP-7700 po 250W

-2 głosniki po 150W

-wzmacniacz Technics SU - 700 New Class A

-no i laptop z muzyką

Na jaką to imprezke starczy jeżeli w ogóle można coś z tym robić?

acher! co to za wykop ?