Putty - kopiowanie do windowsowego Notatnika

Pracuję na Windows 7 (x64). Czasem potrzebuję skopiować coś z terminala Putty do windowsowego Notatnika. O ile w przypadku krótkich wierszy wystarczy zaznaczyć tekst myszką, o tyle nie sprawdza się to zupełnie w przypadku długich wierszy, które nie mieszczą się nawet w zmaksymalizowanym oknie konsoli. Kopiuje się wówczas tylko tyle tekstu, ile jest widoczne. Przy zaznaczaniu myszką nie działa przewijanie wzdłuż wiersza. Jak sobie z tym poradzić?

1 polubienie

Nie masz możliwość zmiany rozmiaru bufora oraz szerokości okna, podobnie jak w CMD?

EDIT:

Może coś z tego?

Nie bardzo się to sprawdza. Uzyskuję w ten sposób jedynie okno tak szerokie, że wykracza poza ekran. Przydałby się pasek przewijania.

Bo powiększyłeś tylko okno. A zmieniłeś wartość w SCROLLBAR LINES?
Zaznaczyłeś opcję DISPLAY SCROLLBAR?
Jeżeli tak, to wszystko powinno być w porządku.

Mam takie oto ustawienia:

Przechwytywanie

Co dokładnie zmienić i na jakie wartości?

Jeżeli Ci nie starcza, to powinieneś zwiększyć LINES OF SCROLLBACK.
To właśnie ta funkcja odpowiada za ilość linijek, które możesz przewinąć.
Nie wiem natomiast jaki jest limit.

Tylko to chyba określa przewijanie w pionie, a mnie chodzi o przewijanie w poziomie. Bywa, że mam w skryptach linijki o długości kilkuset znaków i nie jestem w stanie ich w całości skopiować do windowsowego Notatnika.

Zaznaczanie kopiowanie tylu znaków w poziomie w terminalu myszką to masochizm.
Pod Linux użyłbym tmux’a do szybkiego zaznaczania, ale w Putty użyj po prostu opcji logowania sesji do pliku “log”. Otworzysz loga w notatniku i masz sprawę załatwioną.
Do plików po prostu użyj “cat plik” i w logu też się znajdzie, bo wypisze przecież zawartość na stout.

Aby szybko poruszać się po logu użyj w trakcie sesji znaczników typu aaabbb, aby znalazły się w logu i jak otworzysz log w notatniku to funkcją znajdź, szybko znajdziesz interesujący Cię fragment sesji Putty.

@Domker
Jakie powinno być kodowanie tego pliku .log ? Obecnie zapisuje w UTF-8, ale w logu pełno znaczków ESC i BS.

Notatnik Windows nie odczyta Ci poprawnie UTF-8 ze znakami końca linii Unix jak się domyślam.
Domyślnie w notatniku kodowanie jest cp(windows)1250 o ile pamiętam.
Najmniej problemowo będzie otworzyć w Notepad++ (out-of-box poprawnie log otworzy)
Poza tym z automatu znaki końca linii potrafi zmienić na Windowsowe.

@Domker
Gdy otwieram zapisany log w Notepad++, pokazuje mi, że plik kodowany jest w ‘UTF-8 w/o BOM’.

Czyli UTF-8 bez znacznika kolejności bajtów (w skrócie BOM).

No i właśnie przy tym kodowaniu pojawiają się znaki ESC i BS.

W takim razie to są kody sterujące terminala m. in. ESCAPE i BACKSPACE. (w skrócie ESC, BS)
Kodowania nie ma co się czepiać w takim przypadku.
Pod Linux wiem jak sobie z tym poradzić:
cat plik.log | sed 's/[\x01-\x1F\x7F]//g' > plik_oczyszony.log

Pod Windows pewnie z Powershella jest odpowiednik tego polecenia, ale to niech ktoś Ci napisze kto jest z Powershellem bardziej na TY :stuck_out_tongue: