Puzzle Quest - problem z uruchomieniem

Mam grę na PC Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Działała na starym kompie z Win XP, później na laptopie z Win 7, i na obecnym z Win 10. Zrobiłem reinstalacje systemu (jakieś pół roku temu) i wczoraj postanowiłem zainstalować sobie tę grę. Gra zainstalowała się normalnie, ale nie chce się uruchomić. Po kliknięciu na ikonkę pojawia się czarny ekran, który po chwili znika. Jakiś pomysł, co zrobić, żeby działało?

Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności.
Upewnij się, że masz wszystkie wymagane składniki zainstalowane, takie jak aktualny sterownik do grafiki, a także DirectX.

Próbowałem wszystkie dostępne tryby zgodności i nadal nie działa.
Gra wymaga DirectX 9.0c i adobe reader 8. Oba są na płycie z grą. DirectX zainstalowałem z płyty, przy okazji ściągną aktualizacje z internetu. Przy próbie instalacji adobe reader 8 wyskakuje komunikat, że na komputerze jest już nowsza lepsza wersja. Sterowniki grafiki aktualizowałem po reinstalacji, więc są nowsze niż wcześniej.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Od kiedy to gra potrzebuje do działania Adobe Reader ? :smiley:
Gra na platformie Steam, piracka czy z wydania innego ??

To jest jakaś archaiczna gra (możliwe, że starsza niż steam), wtedy takie cuda wymagali. Mam ją na oryginalnej płycie w oryginalnym pudełku. Wydawcą w Polsce jest CD Project.

no to tak:

  1. uruchamiałeś w trybie zgodności ?
  2. cofnij się ze sterownikami do daty premiery gry (stery archiwalne)