PW a Forum publiczne

Zdarza się coraz częściej, że korespondencja na PW, służąca prywatnej

wymianie informacji (to znaczy nie publikowana na forum publicznym)

między Userami jest wykorzystywana do niezbyt eleganckich celów

typu obrzucania się epitetami.

Dlatego też przypominam, że Prywatne Wiadomości stanowią integralną

część forum i podlegają również jego regulaminowym rygorom.

Rozdział 3 pkt.2 wyraźnie stwierdza, że obraźliwe posty na PW, uznane

przez któregoś z Administratorów lub Moderatorów za ciężkie, mogą

skutkować zablokowaniem dostępu do forum bez uprzedniego upomnienia.

Dodatkowo Admin ma możliwość zastosowania blokady PW za wyzwiska

przy jego pomocy.

Wystarczy do tego, zgodnie z regulaminem, stosowny wniosek Usera,

pozytywnie zweryfikowany przez Moderatora.

Tak więc bardzo proszę, by w korespondencji prywatnej dbać o zachowanie

reguł, którymi kierują się ludzie kulturalni.

No wydaje mi sie ze jest w tym troche racji, ale nie do konca. Nie raz ktos pisze ze “takie rzeczy zalatwia sie na PW” i tam jadzie epitetami.

Wydaje mi sie ostatecznie ze jak to ma byc PW to niech to zostanie PW.

Fakt, że nikt nie widzi i nie słyszy nie sprawia, że mamy się zachowywać jak zwierzęta. Na PW załatwia się pewne rzeczy ale także (a może: przede wszystkim) w sposób kulturalny.

[edit]

Jak tak patrzę na nasze awatary, to dochodzę do wniosku, że “jak zwierzęta” było nieco bez sensu. :wink:

A ja mam pytanie takie małe.

Czy z tego wynika że Pw jest przeglądane ? Czy dopiero wgląd następuje po interwencji usera?

Bo jeżeli jest przeglądane to raczej nie jest to zgodne z ideą prywatności i inni userzy powinni o tym wiedzieć .

Dziękuje :))

I uważasz, że tak właśnie powinno być? :?

Nigdy się z tym nie zgodzę.

Całkowicie podzielam w tej kwestii zdanie Asteriska

Jestem przekonany, że nie.

Świadczy o tym to zdanie:

Jedyną drogą wglądu jest jego publikacja przez Usera

Wniosek Usera, to nic innego, jak prośba o interwecję czy

zwykła skarga z dołączonymi do niej kopiami PW .

Teraz jasne ??

PS.

Sam fakt, że zachowana jest tajemnica korespondencji nie

oznacza, że można to wykorzystywać do niecnych celów

Uświadomcie sobie, że w realnym życiu też odpowiadamy

za słowa pisane.

Dlaczego tu ma być inaczej. ??

nie uwazam tak ze powinno tak byc tylko stwierdzam fakt. To czy na PW bedzie kultura i to zalezy tylko i wylacznie od Userow czyli od nas. A jak kogos sie obraza na PW i User to opublikuje no to cos sie wtedy powinno z tym zrobic - czyli ingerencja Admina badz moderatora

Mam jednak nadzieję, że nie chodzi o publikację na forum.

Niech nawet w takim przypadku prywatna wiadomość nie straci wszystkiego ze swojej “prywatności”

Chodzi tu o to, żeby na PW załatwiać ewentualne nieporozumienia między userami, a nie, żeby obrzucać się epitetami.

Jeśli ty odniesiesz się do rozmówcy z szacunkiem, masz większe szanse, że on odpłaci ci tym samym i dojdziecie do porozumienia, do czego w gruncie rzeczy dążycie.

Jeśli jednak ty zaczniesz wyzywać rozmówcę, to nie licz, że on będzie cię szanował. Zareaguje gniewem, ironią, lekceważeniem, a wtedy z porozumienia nici i rozstajecie się w nieprzyjaźni, a nie o to przecież chodzi.

mi sie wydaje ze to wlasnie o to chodzi.:slight_smile:

magik czy cos sugerujesz?? bo jak przeczytalem Twoja wypowiedz to az wzialem ja sobie do serca? nie przypominam zebym Ci kiedykolwiek cos zlego napisal. Jesli dobrze sobie przypominam to nawet kiedys mnie pochwaliles :smiley:

Teraz jasne Asterisku już wszystko zrozumiałem

Czytałem co napisałeś ale może na początku nie zakumałem dokładnie twoich słów. Mój błąd :slight_smile:

Dziękuje bardzo :))

A ja już jestem przekonany, że chodzi o zrobienie screena,

do którego wgląd ma mieć tylko moderator.

Publikacja na forum mija się z celem…

niczego nie mozna byc do konca pewnym i jak ktorys z Userow zawiesi Twoja wypowiedz PW to sie nie zdziw. Oczywiscie jak bedzi mial do tego powody :slight_smile:

Słowo daje :x

Umotywowany wniosek Usera i jego weryfikacja przez

Moderatora wymuszają w sposób oczywisty kierunek

korespondencji.

Dla mnie jest jasne - w takiej sytuacji piszesz to na

PW do Moderatora.

Jest to jedyna droga załatwienia sprawy.

Wierz mi, nigdy nikt nie będzie miał powodu…

I jest tak jak mówiłem.

Wszystko jasne :slight_smile:

dajesz slowo ale czy go dotrzymasz :twisted:

O co Ci właściwie chodzi?

Czytam Twoje ostatnie posty

i zupełnie nie rozumiem do czego zmierzasz… :?

Gdyż wtedy prywatna rozgrywka między userami przenosi się z powrotem na forum publiczne i koło sie zamyka.

W takim wypadku należałoby ukarać i obrażającego (za obrażanie), i publikującego (za prowokowanie kolejnej zadymy - a do tego zapewne sprowadziłaby się taka publiczna publikacja).

Poza tym należy pamiętać, iż Prywatna Wiadomość, choćby nie wiem jak chamska, jest ciągle Prywatną Wiadomością, i powinna być do wglądu co najwyżej instancji powołanych do pilnowania porządku ( w tym wypadku moderatorów i admina), ale napewno nie do wglądu ogółu.

Do wglądu oczywiście po pokazaniu jej przez usera.

Update

Broń Boże, to nie było do ciebie. Napisałem to w drugiej osobie, bo tak mi było wygodniej, ale chodzi tu o wszystkich, nie o kogoś konkretnie.

A co do pochwalenia, to fakt - zasłużyłeś wtedy, więc dlaczego nie :slight_smile:

to nie Ty miales ten zart zrozumiec tylko asterisk. :slight_smile:

P.S. strumienianin ktorego jeszcze postu nie rozumiesz to Ci wytlumacze na PW. :D:D:D:D

Daj spokuj już bo to bez sensu.Ja zapytałem bo nie byłem pewny,a Ty już masz odpowiedzi i Asteriska i Magika