PXE-E53 problem

Nie wiem czy dodaje temat w odpowiednim dziale jeżeli nie, proszę moderatora o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu.

A więc mój problem zaczął się w dosyć niedawno, poszukiwałem rozwiązania w sieci (google itp) lecz problem dalej się pojawia.

Otóż po włączeniu komputera pojawia się PXE-E53 “No boot filename received” następnie ładowanie systemu trwa kilka minut przy czym przed pojawieniem się problemu trwało to max 2min. Gdy nie pojawia się problem z PXE-E53 i system ładuje się tak jak powinien, Windows 7 pokazuje problem z kontrolerem sieci lub też brak sieci. Co sprawia iż muszę brać restart komputera i wtedy znów pojawia się PXE-E53. Zainstalowałem sterowniki do kary sieciowej oraz sprawdziłem bootowanie systemu. Wyłączyłem opcje bootowanie poprzez LAN, jako pierwsze bootowanie ustawiłem HDD czyli tak jak powinno być normalnie.

Dodam iż nie mam problemu z twardym dyskiem ponieważ po załadowaniu systemu Windows 7 wszystkie partycje dysku działają.

Przeskanowałem również komputer programem Antywirusowym oraz programem Kaspersky rescue disk lecz te nic nie znalazły.

Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Jaki jest model płyty głównej/karty sieciowej (jeśli nie zintegrowana)?

Zgłaszam temat do moderatora aby został przeniesiony do działu Hardware, bo myślę że szybciej tam uzyskasz pomoc.

karta sieciowa to Realtek PCI GBE Family Controller, oraz bezprzewodowa 802.11g PCI Turbo Wireless Adapter

Nazwy płyty głównej nie jestem w stanie stwierdzić ponieważ program everest nie rozpoznaje jej nazwy.

Jesteś w stanie podać konkretny model chipsetu karty sieciowej?

Co do nazwy płyty - jeśli nie masz plomb, to najprościej zdjąć boczną ściankę obudowy i ją po prostu odczytać.

Obie karty zintegrowane? Może to laptop? Jeśli tak, to podaj po prostu jego model.

Znalazłem model płyty głównej jest to ACPI x64-based PC

Jest to komputer stacjonarny.

Nie jestem w stanie podać konkretnego modelu chipsetu karty sieciowej

To nie jest model płyty głównej, a jedynie naprawdę skromna informacja o obsługiwanych standardach i technologiach.

Może zdejmij boczną ściankę obudowy i w ten sposób odczytaj model płyty głównej. Tak będzie najszybciej. O ile nie masz plomb gwarancyjnych na obudowie.

Napisz, czy karty sieciowe są zintegrowane z płytą główną, czy występują w postaci kart rozszerzeń.

A więc zrobiłem jak radziłeś i zdjąłem boczną ściankę obudowy i sprawdziłem model płyty głównej. Tym razem na 100% jest to Gigabyte GA-945GZM-SA. Realtek PCI GBE Family Controller jest kartą zintegrowaną