"PXE–E61 Media test failure check cable" info na Toshiba

(Zozole9) #1

Witam. mam ten sam problem tylko ze w ustawieniach w biosie w zakładce Boot nie widzi HDD.. mam tylko CD/DVD FDD i LAN.. czy ktoś wie o co chodzi.. Pomożecie??

(Piotrkijak) #2

Prawdopodobnie padł hdd. Podmień hdd i sprawdź, czy będzie to samo. Jeżeli tak, to zostaje serwis.

(Forceman95) #3

"zmieniamy kolejność na CD/DVD, Sata (czyli HDD), trzecią opcją jest teraz Network, który ustawiłam w ogóle na wyłączony (disabled). Komunikat zniknął."

Komunikat rzeczywiscie zniknął ale jak uruchawiam laptopa (dell inspiron mini 9) to w miejscu gdzie wczesniej pojawiał się ten komunikat to pojawia się jedynie napis "operating system not found"

(Piotrkijak) #4

Nie masz zainstalowanego systemu.

(Forceman95) #5

Mam zainstalowany system. POdczas uzytkowania komputera poprostu sie zaczął mulić to przetrzymałem guzik power noi się wyłączył a jak sie wlanczal to sie zresetowal i juz sie nie wlaczyl. Wyskakuje taki błąd jaki jest podany w pierwszym poście. Nawet go nie idzie sformatować. Jak próbuje usunąć partycje to to wyskakuje ze sie nie da.

P.S

dysk jest sprawny

(Piotrkijak) #6

Próbowałeś przez gparted sformatować?

(Forceman95) #7

Nie próbowałem. A do tego programu nie jest przypadkiem potrzebny uruchomiony komputer?

(Piotrkijak) #8

Nie, ten program jest w formie obrazu iso, który wypala się na płytce i bootuje tak jak płytkę z XP. Warto spróbować tym programem, bo ja sam jak miałem problem z instalacją systemu(po sformatowaniu partycji system nie chciał się wgrać, bo wywalało jakiś tam błąd), to właśnie programem gparted ściągnąłem partycję, utworzyłem od nowa, sformatowałem i system się zainstalował bez problemu... Możesz go znaleźć na vortalu DP.

(Forceman95) #9

Ale po pierwsze jest system na dysku zainstalowany to po co instalowac a po drugie to nawet jakbym zainstalowal system to co to da jak on na siłę próbuje bootować z karty sieciowej.