"PXE–E61 Media test failure check cable" info na Toshiba

Witam. mam ten sam problem tylko ze w ustawieniach w biosie w zakładce Boot nie widzi HDD… mam tylko CD/DVD FDD i LAN… czy ktoś wie o co chodzi… Pomożecie??

Prawdopodobnie padł hdd. Podmień hdd i sprawdź, czy będzie to samo. Jeżeli tak, to zostaje serwis.

“zmieniamy kolejność na CD/DVD, Sata (czyli HDD), trzecią opcją jest teraz Network, który ustawiłam w ogóle na wyłączony (disabled). Komunikat zniknął.”

Komunikat rzeczywiscie zniknął ale jak uruchawiam laptopa (dell inspiron mini 9) to w miejscu gdzie wczesniej pojawiał się ten komunikat to pojawia się jedynie napis “operating system not found”

Nie masz zainstalowanego systemu.

Mam zainstalowany system. POdczas uzytkowania komputera poprostu sie zaczął mulić to przetrzymałem guzik power noi się wyłączył a jak sie wlanczal to sie zresetowal i juz sie nie wlaczyl. Wyskakuje taki błąd jaki jest podany w pierwszym poście. Nawet go nie idzie sformatować. Jak próbuje usunąć partycje to to wyskakuje ze sie nie da.

P.S

dysk jest sprawny

Próbowałeś przez gparted sformatować?

Nie próbowałem. A do tego programu nie jest przypadkiem potrzebny uruchomiony komputer?

Nie, ten program jest w formie obrazu iso, który wypala się na płytce i bootuje tak jak płytkę z XP. Warto spróbować tym programem, bo ja sam jak miałem problem z instalacją systemu(po sformatowaniu partycji system nie chciał się wgrać, bo wywalało jakiś tam błąd), to właśnie programem gparted ściągnąłem partycję, utworzyłem od nowa, sformatowałem i system się zainstalował bez problemu… Możesz go znaleźć na vortalu DP.

Ale po pierwsze jest system na dysku zainstalowany to po co instalowac a po drugie to nawet jakbym zainstalowal system to co to da jak on na siłę próbuje bootować z karty sieciowej.