"Pykanie" z głośników

(Marcinkozikowski15) #1

Witam!!

Dzisiaj niespodziewanie z moich głośników zaczęły dobiegać cykliczne pyknięcia. Nie jest to wina głośników bo sprawdzałem również na słuchawkach i jest to samo :-x Wgrałem najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, lecz to nie pomogło ... Karta zintegrowana z płytą MSI K9N Neo-F V2. Nie wiem co zrobić ... Jeszcze wczoraj wszystko było ok .

Pykania nie słychać kiedy muzyka gra głośniej.

(Srebrny Wilk) #2

Sprawdź, czy przypadkiem nie zostało "podgłoszone" wejście mikrofonowe (w mikserze, w sekcji "odtwarzanie"), jeśli tak, to je wycisz.

(Piotr Kluzowicz) #3

Wycisz zupełnie mikrofon w ustawieniach głośności.

Sprawdź kable.

(mawro2) #4

Zależy jakie to dokładnie pykanie ale może być np od komórki ja tak mam jak podłącze słuchawki bo są na to bardzo czułe. U mnie zdarza się że jeśli mam głośniki w gnieździe przednim i podłącze dysk zewnętrzny pod usb na tym samym panelu co jest wyjście głosu nie da się słuchać. Może coś Ci to pomoże.

(igrek) #5

A ja ci powiem tak :smiley: może to śmieszne. Ale kiedyś też miałem pykanie w głośnikach. Doszedłem do tego po dłuższym czasie. Okazało się że pykanie powoduje router który stal na subwoferze. Może masz to samo?

(Marcinkozikowski15) #6

Mikrofon wyciszony, kable sprawdzane, na subwoferze nie mam żadnego sprzętu.

(Kuczkowiak) #7

Możesz nagrać te ''pykanie'' i wrzucić do tematu?

(Marcinkozikowski15) #8

http://www.przeklej.pl/plik/pykanie-m2010-0824-092228-3gp-001ck26615a5

Przepraszam, że w 3gp ale mój program do nagrywania w takim formacie nagrywa :roll:

(Srebrny Wilk) #9

Nie wiem, jak stary jest Twó komputer, ale wygląda na to, że dobiegają żywota kondenstatory na płycie głównej i być może w zasilaczy.

Te "pyknięcia", mogą być skutkiem mikro przebić prądowych i/lub przedostawania się zakłóceń sieciowych.

Zarówno jedno, jak i drugie spowodowane jest tym samym, czyli wiekiem elektroniki, szczególnie kondensatorów elektrolitycznych.

(Marcinkozikowski15) #10

Nie powiedziałbym, że jest aż tak stary płyta i zasilacz jest z roku 2006/2007 (nie pamiętam już).

(Srebrny Wilk) #11

3 lata, to zacny wiek dla niepolimerowych kondensatorów elektrolittycznych, zwłaszcza tych gorszych, wlutowywanych w tanie modele płyt głównych.

Zatem, wiek Twojego komputera moiżna uznać za wystarczająco podeszły, by kkiepskie kondensatory zaczęły tracicć parametry.

(Marcinkozikowski15) #12

Spróbuję przeinstalować kodeki na inne, jak nie pomoże to zobaczę na innej karcie dźwiękowej.

Rozebrałem kompa wyczyściłem go (chociaż nie było dużo kurzu niedawno go czyściłem) złożyłem i problem znikł :slight_smile:

(mawro2) #13

Jak przeinstalowanie sterowników nie pomoże sprawdź linuksa na LiveCD dźwięk powinien działać i sprawdzisz czy to na pewno wina sterowników.

(Kuczkowiak) #14

Problem już dawno rozwiązany ''geniuszu'' linuksowy, a od kiedy to Linuks LiveCD jest takim 100% narzędziem do zdiagnozowania usterki?