Pyt co do licencji WIN


(Avatargt) #1

Uzywam obecne Linuxa a zakupilem wczoraj WIN XP H-E i mam pytanie co do jego licencji czy jak to sie tam moze nazywac.

otuż czy gdy moj obecny komputer ulegnie uszkodzeniu a wiadomo ze po 30 dniach w WIN trzeba sei zarejestrowac inaczej nie bedzie działał )tak przynajmniej pisze na opakowaniu WIN) bedzie tam juz zainstalowany WIN to jak kupie sobie drugi komputer bo tamten sie zepsul to czy moge taraz normalnei zainstalowac WIN na tym nowym i ponownie pod tymi samymi danymi zarejestrowac sie na nim. ??

To dla mnie b.ważne bo moj komputer ma juz ładne pare lat i wrazie wypadku co mam robic.


(fiesta) #2

Pitolicie Hipolcie

8)

Wszystko zależy od tego czy system jest w wersji BOX czy OEM. Zarówno Home jak Professional występuje w obydwóch wersjach.

http://sklep.vobis.pl/produkty.aspx?gt=20&pgt=1

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... wa&&f=more


(Avatargt) #3

Jest to wersia OEM.


(Remix) #4

Witam!

Więc będziesz musiał kupić nowy system (nową licencję).

Jest tak normalnie, że możesz wymienić wszystko oprócz płyty głównej, a jak kupisz nowy komp, to płyta też będzie nowa, więc trzeba kupić nowy system.


(JNJN) #5

Nobel

Proszę poprawić błędy,opcja zmień i popraw.

OT-kosmos.JNJN


(Mwodzu) #6

Mojemu bratu w biurze spalila sie plyta główna. No i byl prolem z zainstalowaniem WIN XP HOME ale zadzwonil do Microsoftu przedstawil im problem a oni odblokowali czy cos tam zrobili (nie pamietam co, chyba jakis klucz mu wysłali) i nie musial zakupic nowej wersji.

Nie wiem jak to sie ma na dzien dzisiejszy bo to sstalo sie juz ponad rok temu.


(Remix) #7

Witam!

Jak przedstawisz papier z serwisu, że płyta uległa uszkodzeniu, to owszem - ponowna instalacja na nowej płycie będzie możliwa. Ale to są sytuacje ekstremalne.