Pyt. dot. szkła na ekranie


Witam!
Jak widać na zdj. w lewym, górnym rogu jest taka szara poświata. No i tu mam pytanie: czy to oznaka odklejającego się szkła, zaparowanego szkla pod spodem, tzn. powietrze, czy wada ekranu?

Można to usunąć?
iPhone Xs.
Z góry dzięki :slight_smile:

Wygląda na powietrze. Na dodatek szkiełko się z prawej lekko uszkodziło.
To częste, że przy krawędziach dostaje się trochę powietrza.

Zostaw jak jest. Potraktuj jak taki iMajzing.
To bzdet, a za jakiś czas i tak ten kawałek plastiku, zwany szkiełkiem będziesz wymieniał bo się zużyje.

Może nie jest tanio, ale przynajmniej jako, tako.
Czyli jest dobrze. Nie przejmuj się.

Ok, dzięki.

Ten telefon nie jest moim Daily. Ja go mam na potrzeby YT i po to, by poznać iOS oraz poszerzyć swoją wiedzę.

Dostałem go po bracie za free, tylko że zbitym ekranem.

Mam go już niecałe 2 lata, po tym, jak go otrzymałem od razu wymieniłem zbite szkło za bagatela 450 zł. :o.

Ja pewnie to naklejone szkło zerwę, gdy się ta plama będzie powiększać. Wydaje mi się, że nawet bez dodatkowego szkła będzie lepszy obraz i poślizg palca na ekranie.

Warto kupować nowe szkło za 20 zł?

Dodatkowo, w lewym, dolnym rogu zauważyłem lekki wyszxzerbek, tak, jakby się lekko odkruszylo.

Za darmo, to uczciwa cena.

Czy ja wiem. W sumie masz i za 12 zł.

Te szkła są podobne. Czytaj komentarze pod akcjami. Czasami dają ficzery które pomagają w nakładaniu. Jest jakaś ramka, taśma z klejem zbierająca paprochy i wtedy zaraz, za nią nakleja się folia lub szkło.

Właściwie to folia żelowa wydaje się być najlepszym zabezpieczeniem.

Ponoć 3MK było dobre i Spifen. Na moim Daily Galaxy S23 Plus nie mam żadnego szkła, ale mam etui z rantem od Spigena.

Miałem tych różnych foli, szkiełek, jakichś szamańskich maści nano naprawdę sporo. Tanie, drogie, firmowe i takie no name. Reguły nie ma.
Szybki się łatwiej nakłada, ale ja wolę miękką folię. Dzięki możliwości odkształcenia lepiej absorbuje energię.

No ale nie jest taka jakby lepka pod palcem i nie stawia większego oporu pod palcem? Szkło jest takie śliskie w dotyku.

Dobra idę spać. Jutro popiszemy, jak co. Można się odzywać jeszcze.

@blumberplumber Możliwe, że powierzchnia tego nowego, wymienionego ekranu jest delikatnie obła przy krawędziach lub nie jest idealnie płaska. Taką wadę posiadał fabrycznie np. Huawei P8 i przy montażu szkieł 0,3 zł odchodziło ono na krawędziach. W przyszłości możesz zamontować szkło hartowane lub hybrydowe (np. od 3mk) o grubości 0,2 mm, wówczas problem nie powinien występować. Alternatywnie możesz zastosować też folię zamiast szkła, ja np. bardzo chwaliłem sobie folię matową od 3mk MATTE ale nie wiem czy mają ją jeszcze w swojej ofercie. Możesz też spróbować zastosować szkło z tą dodatkową ramką, które chroni cały ekran (ten typ szkła określają chyba jako 5D). Ta folia w żelu, którą nakładają np. w sklepach Neonet przypomina w dotyku gumę, strasznie stawia opór przy ruchu palcem po ekranie i jest bardzo podatna na fizyczne uszkodzenia np. zahaczenie paznokciem, kluczem, w takich miejscach odchodzi i robią się dziury. Na plus jest możliwość zabezpieczenia dodatkowo tylnej i bocznych części telefonu, minusem jest bardzo duży koszt takiej usługi - ostatnio jak się pytałem to cena wynosiła w okolicach 100-150 zł w zależności czy zabezpieczony jest tylko front czy cała obudowa.