Pytania co do Visty

prezes firmy nie to żebym sie czepiał, ale jak chcesz sprawdzić wersje finalną przed wydaniem kasy? :wink: [pytanie retoryczne] hehe

Normalnie, zobaczę na komputerze u kogoś lub system z komputerem pożyczę od kogoś, zainstaluję i jeśli będzie ok to kupię. Jeśli nie to wrócę do mojego aktualnego systemu i wstrzymam się z wymianą kompa. Nic mi nie wiadomo o wersjach Trial z MS. Piracił nie będe bo mam swoją godność, a MS niech dalej liczy na to że ludzie będą kupowali kota w worku.

a to :

myślisz że jest legalne ?? :hahaha:

A jak wy przekonacie się o jakości finalnej wersji Vista? Pachnie mi tu moralnością naszych polityków. Oczywiście zaraz pojawią się głosy że każdy z obecnych tu na forum jest ściśle współpracującym z MS testerem lub kupi system mimo wszystko nie zważając na jego wady i lekką ręka puści 1000zł lub w ciemno nabędzie nowy komputer z systemem OEM. Ale jeśli komuś to bardziej odpowiada to OK, pójdę do sklepu, kupię system, przetestuję a później oddam go jeśli nie będzie mi odpowiadał. Niech się sprzedawca martwi co z tym zrobić.

prezes firmy wiesz, piracenie visty tzn. sciagniecie finalnej wesji aby kupić orginał jak dla mnie też mija sie z celem, wkonciu to pare GB a jakos niechce mi sie czekac aż sie ściagnie :wink: pierw chce wymienic procesor i kupić ram, poniewaz do robienia rafiki to troche mało, nad vistą sie zastanawiam, przydałoby sie coś nowego, pozałatanego, pierw poczekam na pierwsze testy i zobacze jak vista wypadnie naprawde, wersje RC1 i RC2 byly bardzo dobre… finalka niepowinna być gorsza, choć jak widziałem rozwijanie windows Me to zastanawiam sie nad tym stwierdzeniem :wink:

W moim przypadku RC1 okazała się porażka pod względem konsumpcji RAMu. Innych wersji nie testowałem dlatego nie stawiam jeszcze na tym systemie krzyżyka. Tak czy inaczej jakoś przetestuje wersję finalną (jak to już życie pokaże) i może dam szansę jeszcze MSowi z SP1 do Visty. W moim przypadku konieczna jest wymiana całego komputera (poza peryferiami) bo to co mam nie podlega juz żadnej modyfikacji a wszelkie tego typu próby byłyby wywaleniem kasy. Myślę że wydając na samego blaszaka 6-7tys. zł zapewnię sobie względny spokój na 2-3 lata. Komputer służy mi głównie do pracy nad grafiką, a programy tego rodzaju nie ewoluują tak szybko jak gry, w które nie ukrywam też chciałbym od czasu do czasu pograć.

prezes firmy naprawde o tym zjadaniu ramu to jest zwykly mit.

jedynie build 5308 mial takie sklonnosci. w rc1 bylo troche lepiej.

bardzo dobrze bylo w rc2. a jak RTM? niewiem. ale chyba lepiej niz w RC2.

Ale ja tego sobie nie wymyśliłem ani nie wyczytałem na forach. Zainstalowałem RC1 build 5600 i było tak jak pisałem kilka postów wcześniej. Nie twierdzę że Vista jest do bani bo nie będę oceniał gotowego systemu na podstawie wersji innych niz RTM.

OT kosz. Proszę trzymać się tematu.

prezes firmy i masz racja… a co do

[nie zważając na jego wady i lekką ręka puści 1000zł lub w ciemno nabędzie nowy komputer z systemem OEM]

Jakie wady ? Jeżeli ktoś ma nowego kompa to nie widze wad które by przeszkadzały kupić Viste (może jedna: cza mieć geForce 7800 żeby pograć w np. 1200x1600 4xAA FA w takiego NFS Carbon-a)

A jeżeli chodzi o konsumpcje ramu to wasze wrażenia są błędne.

Otóż w Viście menager pamięci został przeprojektowany i bardziej dopracowany niż w XP. Ja po starcie Visty mam tylko 4MB wolnej pamięci z 1 GB - nie oznacza to jednak że system pożarł cały RAM. Został utworzony tzw. bufor pamięci RAM i po wnikliwej analizie procesów (chodzi o same procesy jądra + najważniejsze usługi - nie sidebar , deffender i inne dwm.exe) - Vista zżera gdzieś ok 160MB RAM.

Już nieraz przekonałem się jak ten system potrafi szybko prze alokować pamięć przydzieloną dla usług i zwolnić bardzo szybko duże jej ilości dla np 3DStudio Maxa.