Pytania do instalacji XP

Jeśli włoże płyte i wezme instalacje to mam 2 typy instacaji

1 Uaktualnij (zalecane)

2 Nowa Instacajca

I teraz putanie do

1 Jeśli go uaktualnie to będzie chodził jak nowy :?: :?:

2 Czy jeśli go zainstaluje to skasuje sobie tylko pliki z Partycji C(system) czy także D i E

Przenoszę:

Na Luzie :arrow: Problemy

fiesta

Uaktualnienie prawie nic nie zmienia. A gdy wybierzesz drugą opcję to wcale nie musisz kasować danych na wszystkich dyskach.

Lepiej wybrać nową instalacje :smiley: Tracisz(niekoniecznie) wtedy tylko to co jest na partycji na którą instalujesz windowsa.

uaktualnienie instaluje na nowo windowsa zachowując plkiki programów i gier ze staregowindowsa, dalej wszystko jest nowe to taka aktualizajca z np 98 do XP

Czyli jak wezme to 2 to nie będe potem musiał instalowac sterownikówi programów od nowa , konfigurować sieć itp.

To jutro instaluje Winde

Jak wybierzesz nową instalacje to sformatujesz dysk i bedziesz musiał wszystko wgrywać od nowa(sterowniki,programy ip)

A można tylko partycje C a reszta żeby została

Jeżeli wybieżesz uaktualnienie możesz straćić część sterowników np. od myszy i karty dzwiękowej ale niekoniecznie napewno stracisz część plików z folderu moje dokumenty chyba że przeniesiesz je w inne miejsce chodzby na pulpit lub na inną partycje jeżeli wybierzesz nową instalacje to system zaproponuje Ci na której partycji ma sie zainstalować jeżeli takie są oprócz tej na której już jest zainstalowany możesz też wybrać partycje na której jest już system ale to nic nie da gdyż po potwierdzeniu enterem zostaniesz poinformowany że system już jest zainstalowany i na tym sie zakonczy najlepiej byłoby poprzenosić wszysko co ważne na partycje gdzie nie ma zainstalowanego systemu a następnie sformatować partycje gdzie znajduje sie system i zainstalować od nowa.

Żeście tylko chłopakowi namieszali… Wiec od początku i konkretnie:

  1. Aktualizacja - ten typ instalacji można porównać do instalowania nakładki na jakiś program, tylko że ta wprowadza wiele innowacji i ma wpływ na prawie wszystko. Przy tym rodzaju nie usuwane są żadne Twoje dane, jednak ja je i tak radzę na wszelki wypadek skopiowac w bezpieczne miejsce… W większości przypadków po tej instalacji nie bedzie potrzeba instalowania od nowa sterowników, jedynie konieczne będzie konfigurowanie od nowa połaczenia z internetem i sieci.

  2. Nowa instalacja - jak nazwa sama wskazuje jest tworzona całkiem nowa instalacja, czyli nie będzie aktualizowane to co teraz, a kompletnie usunięte i wgrane nowe od nowa… Wg mnie tak jest lepiej, bo przynajmniej nie zostają zadne śmieci… Co do pytania… Dane z pozostałych partycji zostaną nietknięte, jedynie w przypadku gier, programów mogą pojawić się problemy z uruchomieniem, ponieważ od nowa tworzony jest rejestr systemowy.

Myślę, że starczy tych wyjaśnień. Zaraz wrzucę jeszcze fragment książki o XP odnośnie tego tematu.

UPDATE… Jutro wrzucę.

KLIK (177 KB)

A może dobrze byłoby skorzystać z Norton Ghost lub innego programu w którym można pzrygotować obraz a nawet bootowalną płytę z partycji

Pawek dzięki o to mi chodziło

:smiley:

Gdzie mam szukać adresu IP:?:

Gdzie znaleść nazwe Sieci :?:

Oraz Maske pod sieci i Bramke domyślną

Start -> Uruchom -> cmd -> ipconfig

Standardowa maska posieci to 255.255.255.0

Reszte powie Ci Twój admin :slight_smile: