Pytania dot.komputerów


(my_name_is_-) #1

Hej mam trochę głupie pytanie.

Co ile lat zmieniać komputer ?

Ile lat mają wasze komputery?

mój komputer został kupiony w 2007 roku. Jedzie na zasilaczu take me 400W długo jeszcze pożyje ?


(przemek7525) #2

Co ile potrzebujesz.

Mój ma już około 5 lat, zaś komputer mojego ojca - 7. I oba kompy działają bez zarzutów.

Nie widzę żadnego związku między zasilaczem/jego mocą a tym, ile podziała komputer, ale aż tak dalece się nie znam. Jak nie będziesz uderzał w niego siekierą, młotkiem, czymkolwiek, to trochę podziała.


(kijek) #3

Zasilacz ma duże znaczenie, o czym ja się doskonale przekonałem, jeden spalił mi kartę graficzną, drugi prawie wszystko. Najważniejsza jest marka zasilacza, nie jego moc, ponieważ jakiś kiepski może osiągać tylko 1/2 tego, co napisano na opakowaniu i mieć niestabilne napięcia. Lepiej raz wydać te 350zł i mieć spokój, nie obawiać się o to, że spali sprzęt i trzeba będzie wydać o wiele więcej.


(Kojot) #4

Przecież nie musisz kupować nowego komputera, gdy uszkodzi się jedna część. Najczęściej awarii ulegają stacje dysków, dyski twarde, zasilacze. Pozostałe podzespoły wymienia się głównie ze względu na poprawę wydajności i ergonomii pracy systemu komputerowego.


(Breitner) #5

Faktycznie, b.głupie.

No, to jest już b.stary.

Nie bardzo, to już nie długo...


(Kpc21) #6

Ja w ubiegłym roku na wiosnę zakończyłem użytkowanie komputera po 9 latach. Był on kilkukrotnie w niewielkim stopniu modernizowany (wymiana płyty głównej, procesora, zwiększenie RAM-u, dołożenie nagrywarki CD, DVD...), ale dotrzymał do 2009 roku jako Pentium III 450 MHz bodajże 640 MB RAM.


(klopas) #7

codziennie... jak cie bawi kupno co chwila nowego kompa to ja do tego nic nie mam, ja w swoim zmieniłem rzeczy które mi nie wystarczały i jakoś po pierwszym kompie z 2003 został tylko dysk 80GB, średnia żywotność dysku to 10 lat ciągłej pracy, tyle działał mój IBM 13gb... brakowało mu 1 miesiąca do 10 lat... mam jeszcze dysk 2gb który był też sporo używany ale na razie nie jest i działa bez bad sektorów :wink: jeszcze mam gdzieś na półce lapka z 1997 który działa i jakieś stare płyty główne... sprzęt który mam w podpisie jest stary ale mi w 100% wystarcza, jedyne co jest wadą to fakt, że karta graficzna ma słabe chłodzenie na mój bios i musiałem doczepić na nią 2 wiatraczki 12cm i z przodu 8cm przez co komp hałasuje jak samolot... ale mam do niego sentyment, mój bios w karcie graficznej zwiększający Vcore, takty i tekst na starcie kompa, mój bios w mobo gdzie odblokowałem wszystkie funkcje do OC, obudowa malowana ręcznie sprayami, ogólnie nawet po naprawie iMaca G5 (2005 rok) i tak ten odłożę gdzieś i będę sobie wspominał te czasy jak kręciłem sprzęt na codegenie przez co spaliłem sobie porty PCI i parę drobiazgów jak porty USB z tyłu czy wtyk audio z tyłu...

rozpisałem się niespecjalnie na temat ale jak komuś się nudzi to przeczyta mój post (w co wątpię)

a jeśli chodzi o nagrywarki miałem ogólnie ok 7 i wszystkie się zepsuły (elektronika zawsze)

tracer... może ci bez przyczyny wybuchnąć, znam takie przypadki, wymień chociaż na modecoma MC-350, i komp ci dłużej pociągnie i reszta podzespołów (mój codegen w który niedawno wbiłem siekierę spalił 3 mobo, 1 uszkodził, spalił kartę sieciową na PCI, muzyczną na PCI, uszkodził dysk, i miał jeszcze coś na sumieniu ale nie kojarzę teraz bo to dawno było) ale przed uderzeniem on działał a tyle podzespołów okaleczył i zamordował...

i znów się rozpisałem, będę adwokatem :stuck_out_tongue:


(boczi) #8

Proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ :x


(sla17) #9

Mój komputer ma 5 lat - do domowych zastosowań mi wystarcza (internet, muzyka, komunikator :wink: ) Wystarczy odchudzić XP, wyrzucić co niepotrzebne i działa szybko i znośnie.

Do tego komputera dodałem 512MB ramu, była wymieniania płyta główna (moja wina, źle wpiąłem ramy :D) i dodano nagrywarkę DVD - chodzi do dziś, czasem przedmuchać sprężonym powietrzem i jakoś idzie :wink:


(stranger 004) #10

Oprócz laptopa od 06.09 z podpisu posiadam również komputer z 2006r. AMD Sempron 2200+, 768MB ram, 200GB HDD, Radeon 7000 z Xp sp 3 i powiem tak: Żadnych problemów :slight_smile: Trzeba tak jak ktoś wyżej napisał "odchudzić os i odkurzać w środku - szczególnie wiatrak, mobo - po prostu żeby było czysto wewnątrz obudowy, na bieżąco usuwać "śmieci" czyli niepotrzebne pliki, skanować najlepiej 2 lub 3 programami i komp pociągnie długo 8)


(xomo_pl) #11

Mój pc ma około pół roku (zasilacz, płyta główna, procesor i ram a grafika ma 3miesiące), reszta tj obudowa, dysk, nagrywarki nie całe 4lata.

Sprzęt modernizowałem dlatego że chciałem coś cichego i wydajego (miałem pentium d 820 który grzał się dość mocno).

Co ile lat zmieniać komputer ?

jak się zepsuje i naprawa nie będzie opłacalna albo gdy będziesz miał taką potrzebę


(Kpc21) #12

Komputer jest sens zmienić jedynie wtedy, kiedy przestanie być dla ciebie wystarczająco wydajny.