Pytania dot.komputerów

Hej mam trochę głupie pytanie.

Co ile lat zmieniać komputer ?

Ile lat mają wasze komputery?

mój komputer został kupiony w 2007 roku. Jedzie na zasilaczu take me 400W długo jeszcze pożyje ?

Co ile potrzebujesz.

Mój ma już około 5 lat, zaś komputer mojego ojca - 7. I oba kompy działają bez zarzutów.

Nie widzę żadnego związku między zasilaczem/jego mocą a tym, ile podziała komputer, ale aż tak dalece się nie znam. Jak nie będziesz uderzał w niego siekierą, młotkiem, czymkolwiek, to trochę podziała.

Zasilacz ma duże znaczenie, o czym ja się doskonale przekonałem, jeden spalił mi kartę graficzną, drugi prawie wszystko. Najważniejsza jest marka zasilacza, nie jego moc, ponieważ jakiś kiepski może osiągać tylko 1/2 tego, co napisano na opakowaniu i mieć niestabilne napięcia. Lepiej raz wydać te 350zł i mieć spokój, nie obawiać się o to, że spali sprzęt i trzeba będzie wydać o wiele więcej.

Przecież nie musisz kupować nowego komputera, gdy uszkodzi się jedna część. Najczęściej awarii ulegają stacje dysków, dyski twarde, zasilacze. Pozostałe podzespoły wymienia się głównie ze względu na poprawę wydajności i ergonomii pracy systemu komputerowego.

Faktycznie, b.głupie.

No, to jest już b.stary.

Nie bardzo, to już nie długo…

Ja w ubiegłym roku na wiosnę zakończyłem użytkowanie komputera po 9 latach. Był on kilkukrotnie w niewielkim stopniu modernizowany (wymiana płyty głównej, procesora, zwiększenie RAM-u, dołożenie nagrywarki CD, DVD…), ale dotrzymał do 2009 roku jako Pentium III 450 MHz bodajże 640 MB RAM.

codziennie… jak cie bawi kupno co chwila nowego kompa to ja do tego nic nie mam, ja w swoim zmieniłem rzeczy które mi nie wystarczały i jakoś po pierwszym kompie z 2003 został tylko dysk 80GB, średnia żywotność dysku to 10 lat ciągłej pracy, tyle działał mój IBM 13gb… brakowało mu 1 miesiąca do 10 lat… mam jeszcze dysk 2gb który był też sporo używany ale na razie nie jest i działa bez bad sektorów :wink: jeszcze mam gdzieś na półce lapka z 1997 który działa i jakieś stare płyty główne… sprzęt który mam w podpisie jest stary ale mi w 100% wystarcza, jedyne co jest wadą to fakt, że karta graficzna ma słabe chłodzenie na mój bios i musiałem doczepić na nią 2 wiatraczki 12cm i z przodu 8cm przez co komp hałasuje jak samolot… ale mam do niego sentyment, mój bios w karcie graficznej zwiększający Vcore, takty i tekst na starcie kompa, mój bios w mobo gdzie odblokowałem wszystkie funkcje do OC, obudowa malowana ręcznie sprayami, ogólnie nawet po naprawie iMaca G5 (2005 rok) i tak ten odłożę gdzieś i będę sobie wspominał te czasy jak kręciłem sprzęt na codegenie przez co spaliłem sobie porty PCI i parę drobiazgów jak porty USB z tyłu czy wtyk audio z tyłu…

rozpisałem się niespecjalnie na temat ale jak komuś się nudzi to przeczyta mój post (w co wątpię)

a jeśli chodzi o nagrywarki miałem ogólnie ok 7 i wszystkie się zepsuły (elektronika zawsze)

tracer… może ci bez przyczyny wybuchnąć, znam takie przypadki, wymień chociaż na modecoma MC-350, i komp ci dłużej pociągnie i reszta podzespołów (mój codegen w który niedawno wbiłem siekierę spalił 3 mobo, 1 uszkodził, spalił kartę sieciową na PCI, muzyczną na PCI, uszkodził dysk, i miał jeszcze coś na sumieniu ale nie kojarzę teraz bo to dawno było) ale przed uderzeniem on działał a tyle podzespołów okaleczył i zamordował…

i znów się rozpisałem, będę adwokatem :stuck_out_tongue:

Proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ :x

Mój komputer ma 5 lat - do domowych zastosowań mi wystarcza (internet, muzyka, komunikator :wink: ) Wystarczy odchudzić XP, wyrzucić co niepotrzebne i działa szybko i znośnie.

Do tego komputera dodałem 512MB ramu, była wymieniania płyta główna (moja wina, źle wpiąłem ramy :D) i dodano nagrywarkę DVD - chodzi do dziś, czasem przedmuchać sprężonym powietrzem i jakoś idzie :wink:

Oprócz laptopa od 06.09 z podpisu posiadam również komputer z 2006r. AMD Sempron 2200+, 768MB ram, 200GB HDD, Radeon 7000 z Xp sp 3 i powiem tak: Żadnych problemów :slight_smile: Trzeba tak jak ktoś wyżej napisał "odchudzić os i odkurzać w środku - szczególnie wiatrak, mobo - po prostu żeby było czysto wewnątrz obudowy, na bieżąco usuwać “śmieci” czyli niepotrzebne pliki, skanować najlepiej 2 lub 3 programami i komp pociągnie długo 8)

Mój pc ma około pół roku (zasilacz, płyta główna, procesor i ram a grafika ma 3miesiące), reszta tj obudowa, dysk, nagrywarki nie całe 4lata.

Sprzęt modernizowałem dlatego że chciałem coś cichego i wydajego (miałem pentium d 820 który grzał się dość mocno).

Co ile lat zmieniać komputer ?

jak się zepsuje i naprawa nie będzie opłacalna albo gdy będziesz miał taką potrzebę

Komputer jest sens zmienić jedynie wtedy, kiedy przestanie być dla ciebie wystarczająco wydajny.