Pytania dot. procesora Intel Core I3-4160

Witam,

mam kilka pytań dotyczących procesora Intel Core I3-4160.

1 -  Czy da się go jakoś podkręcić (Wiem, że najlepiej gdyby procesor był z odblokowanym mnożnikiem, ale czytałem też o jakiejś szynie BCLK) ?

2 - Czy można grać na karcie zintegrowanej (HD 4400) bez ryzyka uwalenia procesora? Chodzi mi o to czy mogę się na razie wstrzymać z zakupem karty graficznej dedykowanej, jeśli mi w zupełności wystarcza jej wydajność. Wiem, że po zakupie karty zostanie odciążony procesor, ale w końcu po to robią karty zintegrowane.

Pozdrawiam 12chrapek12

Ad2

 

Możesz grać.

Podkręcanie takiego procka jest mocno kłopotliwe i przede wszystkim musi to umożliwiać płyta główna. Musiałbyś sprawdzić czy twoje mobo (nie podajesz modelu) umożliwia podnoszenie BCLK.

Z integry możesz bez problemu korzystać, to sprzęt stacjonarny nie laptop więc skuteczność chłodzenia jest znacznie lepsza.

Witam,

dzięki za odpowiedź.

Moja płyta główna to MSI H81M-P33 z najnowszym Uefi.

Pozdrawiam 12chrapek12

Najnowszy BIOS na pewno nie umożliwia OC. Intel nakazał usunięcie tej możliwości. Możesz próbować przy starszej wersji.

Witam,

czytałem trochę o tym i podobno się to bardzo odbija na żywotności procesora oraz płyty głównej.

Czy jest to prawda?

Na święta planuję kupić porządną kartę graficzną, więc i tak będzie skok wydajności.

Czy po zakupie tej dedykowanej karty graficznej będzie więcej zasobów procesora dostępnych dla gier (Teoretycznie tak, ponieważ obliczenia graficzne nie będą spoczywać na karcie zintegrowanej, czyli z procesora)?

Pozdrawiam 12chrapek12