Pytania dot. wentylacji obudowy

Siema! Mam parę pytań dot. chłodzenia, a raczej wentylacji budy. Poniżej daje zdjęcie aktualnej wentylacji.

Czy przebieg powietrza jest prawidłowy? Niestety nie mam możliwości zamontowania wentylatora na przodzie z dołu.

p02021115400001640x480.jpg

Mam też drugie pytanie.

Zawsze nakładałem pastę termoprzewodzącą metodą nakładania niewielkiej ilości i rozsmarowywałem kartą, ale zauważyłem że mój procesor jest wypukły po bokach. Posiadam i3

beztytuuawf.png

Kupiłem wczoraj arctic silver 5, moja stara pasta to jakiś szit za 5zł

temperatury nie spadły nawet o 1 stopień a wydaje mi się, że pasta jakościowo jest dużo lepsza.

Może polecicie jakieś inne metody nakładania pasty?

i3 + scythe katana + arctic silver 5

bardzonowy123 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Odnośnie chłodzenia-Montowanie wentylatora w dole przedniej ścianki powoduje zassysanie kurzu nawet w wydałoby się sterylnych warunkach.Trzeba nastawić się na wysysanie ciepłego powietrza,możliwie jak najwydajniejszym wentylatorem w ściance tylnej.Czy masz duże kłopoty z temperaturą…i jakich elementów.Kierunek przepływu powietrza jest właściwy,choć nietypowo zamontowany wentylator,byleby skutecznie.Wypuklości na procesorze…czy to nie skutek przegrzania…?

Nie narzekam na temp. przy 4.2 ghz temp w idle 44 cpu (35 i 27 rdzenie) w stresie max 50 (61 54 rdzenie) wygrzewane 30 min occt

Ale myślałem ze temperaturki spadną jeszcze troszkę jak zmienię pastę i będę mógł kręcić do 4.4 stabilnie przy niskich temp.