Pytania dotyczace adobe air i adobe activeX

Witam mam zainstalowany na laptopie adobe air instalował się wraz z systemem po kupnie laptopa mogę go odinstalować? do czego konkretnie jest on potrzebny?.Drugie pytanie brzmi czy jak mam najnowsza wersje adobe flash player czy jest potrzeba doinstalowania adobe activeX ?

Dziękuję pozdrawiam.

Google nie boli wystarczy kliknąć w link Adobe Integreted Runtime, poza tym można go odinstalować wchodząc w panel sterowania dodaj/usuń programy w xp lub w win7 Odinstaluj program następnie wyszukujemy elementu adobe AIR na liście zainstalowanych elementów i aplikacji i klikamy odinstaluj i ActiveX analogicznie

Zeus czytałem w google,ale nie bardzo rozumiem czemu to służy odinstalować wiem jak :slight_smile:

Najprościej tłumacząc na przykładzie środowiska programistycznego Java. Jest silnik Java, na którym bazują różnego typu aplikacje, które są np uruchamiane przez przeglądarkę internetową, jeśli nie masz zainstalowanej obsługi java, to takie aplikacje, aplety nie uruchomią się, przeglądarka wywali błąd że nie masz zainstalowanej wersji Java, tutaj jest podobnie. Środowisko wykonawcze, jest to element środowiska, którego zadaniem jest wykonywanie poleceń w danym języku opisanym. Dokładniej na tej stronie Wikipedii. Aby wyjaśnić to dokładniej to trzeba poczytać o środowiskach wykonawczych w internecie, bo tak w kilku zdaniach dokładanie się tego nie opisze.

jave mam i skoro adobe działa na takiej samej/podobnej zasadzie jak java to zostawię

Zeus dzięki za wyjaśnienie teraz wiem już więcej :slight_smile:

Pozdrawiam.

Air wykorzystuje wieloplatformowe roziwązanie typu RIA (bogata aplikacja internetowa) zbudowana za pomocą platform Flash, Flex, lub HTML i AJAX. Także jest to bogatsze rozwiązanie niż oferuje platforma Javy. Aczkolwiek programiści korzystają z różnych rozwiązań, także każdy ma inne zdanie. =D> Air może być rówenież apliakcją pulpitową, tak samo jak piszemy w środowiskach Delphi czy C++, albo podobnych. Także stąd typu RIA. Również pozdrawiam