Pytania dotyczące adresowania kopert

Witam mam dwa pytania dotyczące adresowania kopert:

  1. Czy podczas wysylania do kogos listu np. do kolegi musze na kopercie podawać swoje dane? czy moge tylko dane odbiorcy?

  2. Czy dane odbiorcy na koperte moge wydrukowac i nakleic? ponieważ brzydko pisze i wolałbym druknąć.

ad 1 Nie,chyba,że list polecony

ad 2 Możesz,tak robi wiele firm.

ad.1 możesz tylko odbiorcy

ad.2 oczywiście ze możesz wydrukować,u mnie w pracy idzie dziennie ok. 100 kopert i wszystkie są drukowane :slight_smile:

No właśnie chodzi o wydrukowanie czy wydrukowanie i naklejenie?

Na normalnej kartce wydrukowac nadawce wyciąć i przykleic klejem małą karteczke na koperte:)?

przecież możesz normalnie wydrukować dane na kopercie,a nie kleić żadnych karteczek

No tak :smiley: ale mam jedną koperte i musze to wyslac :smiley: a jak sie cos nie uda to po kopercie a nie mam aktualnie ich wiecej :smiley: dlatego pytam o karteczke i klej :smiley:

no to trzeba było tak odrazu napisać!

niby można tak zrobić nikt Cię za to po sądach ciągnąć nie będzie,chyba że jest to list do jakiejś firmy to raczej by to było niezbyt eleganckie,ale do kumplika możesz

ps. zwykły list do znajomej :slight_smile: a dobraaaa :smiley: zeby miec pewnosc sam naskrobie ten adres długopisem :smiley: ale dzieki :slight_smile:

nie przejmuj się tym jak piszesz,pisz smiało odręcznie

Pisz drukowanymi …

Jak tego nie napiszesz będzie ok :stuck_out_tongue: Możesz napisać, wydrukować i nakleić, wydrukować na kopercie, namalować farbkami :P. Swój adres możesz podać, ale nie musisz (przynajmniej w normalnym liście). Pisanie drukowanymi to też dobra opcja.

skoro piszesz jak “kura pazurem” to najlepiej będzie wydrukować adres odbiorcy na kopercie, bądż na osobnej kartce wyciąć i przykleić mniej więcej 2-3 cm od krawędzi w prawym dolnym rogu koperty. A jak już musisz pisać odręcznie to tak jak koledzy pisali - pisz drukowanymi raz: że czytelniej, a dwa: list nie będzie “błądził” jeżeli napiszesz coś niewyraźnie :slight_smile:

P.s. swój adres możesz podać z drugiej strony koperty, na wypadek gdyby list nie trafił do adresata, to wtedy wróci do ciebie ,a bez zwrotnego adresu poleci do…Koluszek :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

ok :slight_smile: jeszcze jedna sprawa, do jakiej wagi moge wyslac list ze zwyklym znaczkiem kupionym np. w kiosku?

Masz u siebie zablokowany dostęp do strony Poczty Polskiej?

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm