Pytania dotyczące blueconnect

Witam.

Moja matka wyjeżdża za tydzień do Niemiec. W związku z tym chciała kupić internet (Ten co sie podpina pod USB) do laptopa. I mam teraz takie pytania:

1.Czy jeśli zakupimy internet w Polsce, to będzie działać w Niemczech? Jeśli tak to jaki polecacie internet najlepiej tani. Myślałem o zakupie z salonu Plusa.

Prawdopodobnie będzie działać ale zapłaci jak za połączenie w roamingu, czyli dużą kasę - sposób całkowicie nieopłacalny i bez sensu. To tak jak być używał w Polsce internetu z kartą niemiecką. Gdzie sens?

W tym przypadku należy wybrać coś z oferty operatorów niemieckich a nie polskich.

PS. Tytułowy Blueconnect jest ofertą Ery a nie Plusa

A nie można jakoś inaczej się jeszczę połączyć z internetem bez dodatkowych kosztów? Bo raczej matka nie będzie potrafiła co kolwiek tam kupić -_-.

Np. ogólnodostępne hotspoty, może w miejscu zakwaterowania będzie dostep do internetu itp. Wszystko musi się dowiedzieć i sprawdzić na miejscu.

Oferta polskich dostawców jest chyba najgorszym wyborem w innym kraju (to samo obowiązuje w drugą stronę - zagraniczny dostawca w Polsce)

Poszukaj na aukcjach może ktoś sprzedaje niemieckie karty i wtedy powiedzmy częściowo problem rozwiązany, trzeba będzie tylko na miejscu pewni konto doładować.