Pytania dotyczące hostingu i domeny

Witajcie. Mógłby mi ktoś przybliżyć jak działa kupowanie hostingu i domeny?? Ciekawi mnie okres opłat, jakieś opinie (choć tego trochę na forum znalazłem), ale głównie chodzi mi o to co i jak się odbywa.

Kupujesz hosting normalnie jak każdą usługę, na określony czas. Patrzysz na parametry typu pojemności, limity, dostęp do (S)FTP, shella, czy na wirtualnej maszynie czy na dedykowanym itp. - w zależności do czego potrzebujesz. Kupujesz zwykle na określony czas i płacisz za hosting zwykle rocznie.

A tu - http://www.az.pl/domeny-cennik-domen-az.pl.html - masz ceny za domeny.

Ja Ci powiem na podstawie home i webd. Otórz, niedawno miałem hosting i domenę w home.pl, ale teraz z racji tego że jest to dla mnie za drogie, mam hosting w webd i domenę w home.

W home hosting wygląda następująco. Wybierasz sobie interesujący Cię pakiet i za pomocą kreatora wybierasz nazwę serwera, przypisujesz hasło i płacisz. Jak zaksięgują pieniądze to uruchamiają Ci usługę np. na rok. Potem wybierasz sobie domenę i parkujesz ją na serwerze. Wszystko robisz w panelu administratora.

W webd jest podobnie, tylko swoją domenę musisz przekierować na swój serwer, ustawiasz sobie odpowiednie dns-y i musisz poczekać, aż się to wszystko spropaguje. Trwa to do 30 godzin, ale u mnie trwało to dużo krócej.