Pytania dotyczące HyperVisor - nowej technologii Microsoftu

Witam :slight_smile:

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale nie znalazłem żadnego lepszego na te pytania :stuck_out_tongue: Mam kilka pytań dotyczących nowej technologii Microsoftu - HyperV. Wzorowałem się na tej prezentacji http://www.mts2008.pl/webcast.aspx?id=5 z MTS 2008.

________________________________________

Pytanie 1. Maszyna Wirtualna

Wg Wikipedii:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_wirtualna

Jest to “ogólna nazwa dla programów tworzących środowisko uruchomieniowe dla innych programów”

Więc w technologii HyperV (czy tam innych) tą maszyną wirtualną jest HyperV (lub w przypadku wirt. hostowanej np. Virtual PC) czy może ten osobny system operacyjny instalowany na HyperV czy Virtual PC :?: Jak to z tym dokładnie jest :?: Podejrzewam, że to ta druga opcja, zgadza się :?: I pierwsza maszyna, którą zainstalujemy, stanie się Rootem (i inaczej mówiąc “parentem” czyli rodzicem) - tak ? Czyli jakby maszyną najważniejszą i sprawującą kontrolę nad innymi, tak ? Może być to np. Linux lub Windows Server (mówią, żeby tą pierwszą była Server Core czyli okrojona wersja Servera 2008), zgadza się :?: Chyba tak, ale odpiszcie bo nie jestem pewien :stuck_out_tongue:

Pytanie 2. VMware, kto wymyślił HyperV

VMware korzysta z wirtualizacji hostowanej czy hyperV monolithic :?: Według słów prezentera, korzysta on z tej drugiej opcji, ponieważ sam mówił, że Microsoft korzysta z Microkernelized , a konkurencja (powiedział wyraźnie, że VMware) z Monolithic. Obojętnie czy to Monolithic czy Microkernelized - obie technologie wykorzystują hyperV. Więc mają wspólny składnik. Tak więc, ktoś musiał na pewno pierwsze wymyślić hyperV - VMware lub Microsoft (wyciągając wnioski ze słów prezentera i prezentacji ma się takie wrażenie), albo może jest jakoś z tym inaczej - jeżeli tak to jak :?:

Pytanie 3. Ringi

O co dokładniej chodzi z tymi Ringami i jaka jest ich dokładna definicja :?: Ring 0 to wg prezentacji i prezentera najbardziej uprzywilejowany tryb. Czyli moim zdaniem ma on już wpływ na sprzęt i system. No ale potem jest mowa o gościach (VM - wirtualnych maszynach) i jest pokazane, że mają one dostęp do wszystkich ringów. No, a przecież wtedy kiedy coś by się stało gościowi to zarażony został by cały komputer - poprzez ring 0. Na jakiej zasadzie to działa, bo chyba nie jest tak jak mówię… :?:

Pytanie 4. Snapshot

Co to dokładniej jest - proszę o zrozumiałe wytłumaczenie, ponieważ nie rozumiem wiele z ang. Wikipedii…

Pytanie 5. VMM - Virtual Machine Monitor

Ta aplikacja gra aby pomiędzy wirt. sys., a prawdziwymi sys. była bezpieczna “granica” - o to chodzi mniej więcej :?: :stuck_out_tongue:

___________________

To tyle pytań, byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś udzieliłby odpowiedzi na te pytania :wink:

Pozdrawiam :slight_smile: