Pytania dotyczące karty graficznej

Witam, mam parę pytań dotyczących mojej karty graficznej. Na początek dam Wam screena z programu GPU-Z, który pokaże podstawowe informacje -  gallery_247912_751_51312.png

 

  1. Nigdy nie podkręcałem karty, ani nic nie grzebałem w tych sprawach i mam pytanie dotyczące temperatury. Czy 56 stopni przy przeglądaniu stron jest odpowiednią wartością? (wiatraczek jest ustawiony na 40% w programie EVGA precision)

  2. Podczas dłuższego grania temperatura czasami wynosi ok. 75 stopni, czy jest to powód do zmartwień?

  3. Dawniej grając w gry takie jak League of Legends czy World of Tanks liczba fpsów nie spadała poniżej 100, a często nawet przekraczała 150. Obecnie w World of Tanks fpsy nie chcą skoczyć powyżej 100 a w League of Legends powyżej 150. Czy ten “spadek” jest spowodowany “ewolucją” tych gier czy spadkiem wydajności mojej karty? (komputer był dzisiaj czyszczony z kurzu, nie robiłem jeszcze defragmentacji i innych “zabiegów”) Mogę coś zrobić aby uzyskać dawną liczbę fpsów?

  1. World Of Tanks - gra cały czas ewouluje, odkąd pamiętam to z każdym patchem gra gorzej chodziła…

  2. League Of Legends - ja mam ok. 80-120 FPS i mi to wystarcza, różnicy wielkiej nie zauważysz.

 

Spróbuj może zainstalować najnowsze sterowniki do grafiki.

 

3.Co do karty to muszę powiedzieć że jest to mocna karta, ale posiada bardzo wysokie TDP, stąd też się grzeje. Ale jak maksymalna temperatura tej karty oscyluje w ok. 75 stopniach nie ma czym się martwić, są modele gorzej się grzejące. 

 

4.Co do tego programu EVGA Precision:

sam posiadam podobny program MSI Afterburner i też posiada taką opcję, ( Vertex HD 7770 był jak odkurzacz ) ale swoich ustawień ci nie dam bo każda karta działa inaczej.( Jedna grzeje się szybciej druga wolniej ). Musisz sam pokombinować, zależy na czym ci bardziej zależy na cichszej pracy czy niższej temperaturze… Wydaje mi się że przez ustawienie nadmiernej prędkości nie uszkodzisz wentylatora. ( wiatrak to w wiatrowni )

 

 

PS. Nie rób prostych liń w tym programie, rób więcej ale żeby powstały tak jakby ukośne. NP.

 

wzco.png