Pytania dotyczące podzespołów komputera stacjonarnego

Witam, mam kilka pytań, nad którymi się zastanawiam i chciałbym znać odpowiedź, a więc:

 

1. Czy zasilacz ma wpływ na płynność (“mulenie się”) gier?

 

2. Czy RAM-y mają wpływ na płynność (“mulenie się”) gier?

 

3. Czy jeżeli do tej pory miałem kostki RAM DDR2 i chciałbym kupić DDR3 (lub lepsze), musiałbym wymieniać coś w płycie głównej?

 

4. Co jaki czas powinno się zmieniać pastę do procesora?

 

5. Czy Thermaltake to dobra firma dla zasilaczy?

 

6. Czy pady od XBOX’a, PS’a itd. będą współgrały z PC ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi, nie podaję parametrów mojego komputera, ponieważ te pytania są tylko do doedukowania. Pozdrawiam.

Ad1 Może, a nie musi - zasilacz raczej powoduje w tym przypadku zawieszenia,zamrożenia lub restarty

Ad2 Nie

Ad3 O ile płyta ma banki na DDR3 można  takowe zastosować zamiast DDR2 lub wymiana płyty

Ad4 W razie potrzeby (przegrzewanie CPU)

Ad5 ? dokładny model

Ad5 ?

http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/zasilacze-komputerowe,l146/thermaltake-litepower-black-500w-120mm-2xpci-e-active-pfc,p63871.html

 

A co do 6. pytania już nie ważne :smiley:

Nie znam zasilacza to Ci nie powiem co i jak, poczytaj o nim w necie i do jakiej konfiguracji potrzebujesz ten zasilacz? I zobacz w tym dziale podawane były dobre i sprawdzone i znane zasilacze.

Ad 1 Może powodować spadek wydajności w przypadku kiedy sprzęt dochodzi do granicy mocy zasilacza (zużycia prądu).

Ad 2 Mogą wpływać jeśli jest jej zdecydowanie za mało (masz 2GB, 1GB bierze system, chcesz odpalić BF3 który chce 2GB)

Ad 3 Nie mógłbyś użyć DDR2, a płyta musi mieć oprócz DDR2 również DDR3, jeśli nie posiada to zmiana płyty głównej z czym nieraz również zmiana procesora.

Ad 4 Kiedy zauważysz wyraźny wzrost temperatury o 5-10 stopni.

Ad 5 To dobra firma jest to potwierdzone wieloma opiniami o ich produktach

 

Ramy nie mają wpływu na to. Wpływ może mieć ilość zamontowanej w GB pamięci w kompie.