Pytania dotyczące SE k750i

Witam.

  1. Chodzi mi o karte pamięci 1GB MS Pro Duo, chciałbym ją zamówic z allegro lub kupic gdzies u mnie w sklepie… ale nie wiem czy SanDisk’a czy SONY. Na allegro są różne ceny i nie weim jaką wybrać :frowning: - jeśli by sie ktoś pofatygował i dał linka z odpowiednią kartą, byłbym naprawde wdziczny. Nie chcialbym zamowic lipnego modelu… a wiem ze jest duzo podrobek na allegro.

  2. Jak sformatowac karte pamięci w tym komie ?

  3. Co oznacza ta czerwona lampka co miga kolo przycisku włączenia\wyłączenia telefonu ? Ona jest bodajze w IRDZIE (?)

  4. Jakies porady jak zrobic tym kome naprawde dobre zdjecie ?

thX

wyładowaną baterie …

poczytaj instrukcję obsługi …

użyć fokusa , wtedy będzie najlepsze , a resztę poczytaj w instrukcji …

A ja mam dodatkowo jeszcze jedno pytanko: Co mam zrobić jeśli przy połączeniu k750i przez orginalne USB on mi się ładuje :roll: :frowning: Proszę was o pomoc :smiley:

nic, przeciez ponad 100% naladowana baterie Ci sie nie naladuje :slight_smile:

  1. Gdzieś czytałem że SanDisk jest lepszy ale nie wiem czy te firmy aktualnie nie pracują razem. Weź pod uwagę że po włożeniu karty 1GB i zapełnieniu jej telefon będzie się mulił w czasie dostępu i przeglądania karty.

  2. Ten aparat wymaga dużo światła aby zdjęcie było dobre i bez szumów. Mój ojciec ma SE k750i, a ja SAGEM my501x i już od kilku osób usłyszałem (jak również sam się przekonałem) że SAGEM mimo matrycy 1,3Mpix robi mniej zaszumione zdjęcia niż SE. SE jednak dzięki focus’owi robi ostrzejsze zdjęcia krajobrazów.

  1. Zobacz TU - opinie co do kart sandisca i sony są podzielone. Ja korzystam zoryginalnych Sony - wiem, że są droższe, ale nie mam do nich żadnych zastrzeżeń - szybkie, bezawaryjne i niezłe.

  2. Co do formatowania katy - o ile jest to potrzebne, lepiej format MS’a przeprowadzić via komputer - kartę albo za pomocą czytnika, albo za pomocą kabla i telefonu potraktować jako zewnętrzny dysk i prawoklikiem do formatu.

  3. czerwona lampka oznacza, że telefon chce jeść - ładowarka i let’s go!

  4. 2 mpiksele to niby dużo, ale - w ustawieniach w menu tryb zdjęć ustaw “zwykły”, w rozmiar zdjęć - “duże”, w jakość zdjęcia - “wysoka” i w balans bieli - “automatycznie”.

Przy takiej konfiguracji zrobisz nawet takim aparacikiem takie zdjęcie

Wesołych Świąt!

A jesteś na 100% pewien że będzie ok? Kiedyś w ten sposób sformatowałem pamięć w odtwarzaczu MP3 mojej siostry i odtwarzacz ładnie poinformował mnie że pamięć jest uszkodzona. Formatowałem zarówno do FAT16 jak i FAT32.

SOGA sformatuj pamięć telefonem albo jeśli działa po włożeniu do telefonu to w ogóle jej nie formatuj.

Tak, jasne. Zdjęcie będzie tak wyglądało jeśli potraktujesz je filtrem ze strony http://neatimage.com/

Zobacz sobie wpis EXIF w zdjęciu które podałes jako przykład i zauważysz coś takiego:

“This image was processed by Neat Image. NeatImage.com

Na stronie dotyczącej tego filtra dowiadujemy się że:

“Neat Image is a filter designed to reduce visible noise and grain in photographic images produced by digital cameras and scanners.”

Dlaczego zdjęcie zostało potraktowane takim filtrem? Bo SE k750i robi dużo szumów w fotkach.

prezes firmy napisał:

Jestem na 100% pewien, że tak robiłem i robię i nie miałem żadnych problemów - zaznaczam, że dotyczy to MS’ów Sony, bo takich używam.

Co do odszumienia neatem - jak widać zdjęcie robione było w optymalnych warunkach - niebo blacha, ładne, popołudniowe słońce, światło rozproszone w obiektach, kompensacja błękitów czerwienią cegieł itd. Obróbka neatimagem bardziej pro forma, niż z konieczności - i bardziej w celu zmiękczenia niż odszumienia. Szumy pojawiają się w forsowaniu EV - z tego co obserwuję, to standartowa czułość matrycy w trybie auto wynosi ok. 200, stąd - przy ciemniejszych obiektach pomimo jasnego (2,8_) obiektywu czułość leci do góry. Nie oczekuj, że nie będziesz miał szumów przy takiej zabaweczce - ale - jak widać - nawet takim maleństwem można zrobić całkiem sympatyczną fotkę.

Widze że tylko co poniektorzy udzielili mi odpowiedzi o ktora mi chodzi :slight_smile: - thX

Natomiast gdybym doszukał sie odpowiedzi w instrukcji to bym tu nie pytał :evil: :roll: !

Aparacik zaraz sobie tak ustawie jak napisałes :slight_smile: , bo ta fotka naprawde konkretna jest :smiley: .

Co do formatowania karty tez myslaem zeby ją w wind. sformatować, tylko ja jak narazie uzywam SanDisk’a i nie wiem czy nie bedzie jakich problemów :roll: - A da sie jakos sformatować tą karte w telefonie ? Gdy nie bede w domu i nie bede mial mozliwosci podlaczenia ga pod USB…

SE k750i + Photoshop i da się coś ładnego uzyskać.

Widzisz, nie każdego stać na CS2 czy 3 i nie każdy potrafi nim się posługiwać - tak samo jak np. gimpem. Raczej - sądząc po pytaniach dotyczących se - lepsze są prostsze i łatwiejsze typu Photofiltre czy NeatImage, albo nawet całkiem sympatyczny PhotoSnap Nero czy Photobook Corela z essentiala. Poza tym - 3,5 kafla na PSP żeby obrabiać fotki aparatenm za 1 zł, to trąci perwersją, nie sądzisz?

Zresztą - jako typ wychowany na analogach, kiedy nie można było pozwolić sobie na błędy na etapie fotografowania - wolę tak ustawić “hard”, żeby jak namniej ingerować “softwarem”.

Tak czy siak - ważne, żeby SOGA był zadowolony.

Soga - możesz sformatować kartę przez telefon, tylko - nie wiem, czy musisz… Sformatowana jest wyjściowo przez producenta i jeżeli nie masz problemów - zostaw jak jest.

Wesołych Świąt!

Widzę że źle mnie zrozumiałeś. Pisząc o Photoshopie użyłem skrótu myślowego używanego w kręgach ludzi bawiących się profesjonalnie i amatorsko grafiką. Photoshop jest synonimem narzędzia w którym niemal z każdego zdjęcia można zrobić coś fajnego. Nie każę kupować nikomu programu za 2800zł brutto (nie wiem gdzie wytropiłeś te “3,5 kafla”) tylko po to żeby retuszować zdjęcia z aparatu “za 1 zł”. Do takich zastosowań są programy bezpłatne.

No, co do “skrótów myślowych” to jakoś jestem na nie od czasu wypowiedzi p. Maciarewicza nt. naszych ministrów SZ uczulony :stuck_out_tongue: , i istotnie Cię nie zrozumiałem.

Bawię się trochę fotografią i obróbką grafiki - fotografią tak jakoś mi stuknęło w tym roku równe półwiecze, obróbką programami graficznymi jakoś od 16 lat, ale zastosowanego przez Ciebie skrótu istotnie nie znałem - pełna nazwa programu sugerowała nie “kategorię”, a konkretny “podukt” - stąd moja wątpliwość, czy do fotek z telefonu używać profesjonalnych produktów.

Cena mi wyszła z używanego do pracy Creative Suite Standard 2 PL, ale OK - grunt, że się teraz zrozumieliśmy - nieprawdaż?

Wirtualnie łamię się z Tobą opłatkiem - Stary Dziad

Łamię się również tym razem już bez skrótów myślowych i życzę następnego półwiecza z fotografią :slight_smile: