Pytania dotyczce windows visty i mojego systemu

Czy pójdzie mi Windows Vista Uiltimate z kartą graficzną: Radeon 800x GTO i Secondary?

I jak sprawdźić obroty mojego procesora w MHz i jak sprawdzić ilu bitowy jest mój komp ?

Daj raport z everesta http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&EVEREST+Home+Edition+2.20 :slight_smile:

Link do raportu bo byłby za duży spam gdybym to tutaj wsadził:

http://www.speedyshare.com/686309176.html

Pójdzie nawet z jakimś SVGA, procesor sprawdź w WIN+PAUSE a ilu bitowy… chyba 32.

Ale tam mi nie pisze MHz tylko GHz mi chodzi o obroty procesora i czy 64 lub 84 botowi windows vista pójdźie mi na 32bitowym systemie ?

x86 = 32 bit

A ile MHz pisze? mi np 1800MHz tzn. 1.8GHz

3.00 GHz Intel pentinum

a pod spodem pisze 1.51 GHz ale nie wiem co to jest

A ile RAM-u?

512

To się z Vistą pożegnaj :slight_smile:

Możesz zainstalować ale po max tygodniu będziesz mieć dość ponieważ Vista do płynnej pracy wymaga 2048MB (2GB) RAMU.

Ja uważam że 2 GB dla visty to trochę za mało…

Dla mnie gładka praca systemu zaczyna się od 3 GB

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Po odpowiedniej optymalizacji systemu 1 Gb wystarczy (pomijam kwestię związaną z uruchamianiem pamięciożernych programów).

rokko , nie wprowadzaj ludzi w błąd:

Jeżeli opierasz się tylko na wskazaniach i opiniach jednej firmy to gratulacje.

Powtórze jeszcze raz, przy 1GB RAM Vista bardzo dobrze się sprawuje pod warunkiem, że system jest odpowiednio zoptymalizowany.

marcinch7 , nie będę się z tobą sprzeczać, ja wiem swoje, a ty swoje.

rokko to może powiesz nam wszystkim jak Ty tą viste tak optymalizujesz?? U mnie na procku dual core 1,66 i 1Gb ramu to nawet home basic się muliła

Jak miałem 1 GB ramu, to nie dało się wytzrymać na viście, dysk ciągle mielił. Uważam, że aby nie dostać nerwicy z powodu działania visty należy mieć 2 GB ramu. Procesor też jest ważny; mój się dość często nie wyrabiał. :slight_smile:

Akurat tak się składa, że obecnie mam Vistę HP na kompie o identycznych parametrach i działa wyśmienicie. Wcześniej miałem wersję Business i również nic nie mogę jej zarzucić, działała bardzo dobrze, a responsywność systemu była nadzwyczaj wysoka, więc tego typu opinie, że Vista wymaga co najmniej 2GB RAM są całkowicie nieuzasadnione.

A ja mam (taki jak w podpisie) Vista działa bardzo dobrze, lecz do szybkości jakie dają inne systemy(strach wymówić tego słowa, bo się znów niepotrzebna dyskusja zacznie), wiele jej brakuje.

Wcześniej miałem E2140 1.6Ghz@2.8GHz i jak by to powiedzieć, “skoku” wydajności jakoś nie odczułem.

No jak to nie? ten system musi mieć 2Gb ramu, bo tak mu się podoba. A tak poważnie, jest wielka różnica w użytkowaniu Visty na 1GB i na 2GB, używałem Visty na 1GB ram przez ponad 2tyg, i wróciłem wtedy do XP bo jeszcze nie widziałem ze tak dobry może być Ub(piiii).

Ja tam myślę że vista potrzebuje przynajmniej 3 GB ramu.

Wczoraj w nocy grałem sobie w Call Of Duty 4 (miałem tylko włączone gg i NOD32 ) i nagle czarny ekran

Po 3 minutach udało mi się uruchomić menadżer zadań i się okazało ze vista zjadła mi cale 2GB Ramu, musiałem się męczyć ponad 15 min aby ją jakoś wyciągnąć z kryzysu ale się udało!!

Nie mogę się doczekać aż z Ebaya mi przyjdzie 6GB ramu

Pozdro

Ty nawet nie wiesz co Ty piszesz :roll: