Pytania o adresy IP

Co to w ogóle za brednie :slight_smile: Nikt prowadzący publiczny serwer gier, kto ma choćby odrobinę w oleju w głowie nie banuje prywatnych adresów IP bo nie ma to sensu. Jak ktoś banuje IP to wyłącznie publiczne.

Blokady na publicznych IP są stosowane i nie jest to nic niezwykłego.

panowie trzymajmy się tematu…proszę.

Niech ci fachowcy to tłumacza bo ja już nic nie rozumiem. Wiem jedno jak miałem Windowsa 10 to tam pokazywało NAT otwarty lub zamknięty. Na IP wewnętrznym T-Mobile wiecznie zamknięty, na wykupionym przy taryfie biznesowej po cesji z firmy IP publicznym zawsze NAT otwarty więc na tej podstawie wyciągam wnioski, a jak to działa to mnie nie obchodzi. Otwarty przy publicznym IP i 98% uzytkownikom to wystarczy i tobier tez by to wystarczyło :slight_smile:

ponawiam pytanie:

Pamiętasz zapewne mój wczorajszy temat?..po prostu nie potrafię zrozumieć dlaczego nie mogę otwierać portów w swoim routerze…napiszę wprost bo wiem że pamiętasz tamten mój temat:
mam neta LTE Play
i przykładowo, chcę zobaczyć czy port np.80 będę mógł odblokować więc:

wpisuję np. do DMZ adres ip wewnętrzny komputera z którego korzystam, następnie odpalam program “port checker” no i TEORETYCZNIE skoro koputer jest w DMZ to WSZYSTKIE porty powinny być odblokowane…no ale niestety tak się nie dzieje…jaki bym port nie sprawdzał to WSZYSTKIE są zamknięte…dlaczego tak się dzieje?? o to mi chodzi

Jak będziesz SPAM-ował to nie wiem czy ktoś tu pomoze :stuck_out_tongue:

po prostu chciałbym otrzymać rozwiązanie swojego problemu. to wszystko.

Rzuciłem okiem na ofertę Play i z tego co widzę to nie oferują publicznych adresów IP. Dlatego nie uda Ci się zrobić tego co planowałeś używając tego operatora.

Poza tym odradzałbym stosowanie DMZ wszystkim osobom, które nie mają gruntownej wiedzy na temat sieci komputerowych i choćby podstawowej z zakresu bezpieczeństwa IT. To jest prosta droga do samozaorania.

1 polubienie

Dwa razy już odpisałem, że problemu nie ominiesz. Chcesz mieć otwarte porty na zewnątrz, zmień ofertę z LTE na światłowód :stuck_out_tongue:

właśnie nie mam takiej możliwości…już dawno bym to zrobił gdybym mógł :frowning:

Publiczny adres IP w LTE oferuje Orange w usłudze Orange VPN. Miałem z nią krótką styczność, dzialało.

Dla klientów indywidualnych jest za darmo dla biznesu 5 zł netto.

Wyjaśnijcie mi bo coś dalej nie rozumiem :frowning: …piszecie że żebym mógł przekierowywać porty itd… potrzebne mi jest PUBLICZNE IP…nie kumam przecież tak naprawdę to KAŻDY korzystając z neta ma publiczne IP…wystarczy wpisać na stronie mojeip-eu.pl… więc wyjaśni mi to ktoś ŁOPATOLOGICZNIE? bo np. neostrada rozumiem nadaje publiczne IP i logowanie jest przez PPoA. (czy jak to się tam pisze) i rzeczywiście IP publiczne jest ciągle stałe nawet po resecie routera…albo ktoś mi pisze (akurat nie tutaj)…że muszę mieć IP PUBLICZNE statyczne lub dynamiczne…o co chodzi?..przecież teoretycznie IP PUBLICZNE dynamiczne mam teraz w LTE PLAY…skoro za każdym razem jak się rozłaczę to moje ip na stronie się zmienia…nie wiem o co chodzi? a może to zupełnie inny rodzaj “publicznego” ip…nie wiem…wyjaśni mi to ktoś tak żebym to zrozumiał RAZ NA ZAWSZE?..

Ty nie masz publicznego IP, ma je Twój operator, który robi dla Ciebie NAT. To co pokazuje Ci strona www to nie jest Twoje IP w tym wypadku. Nie każdy ma publiczny adres.
Prościej się nie da, mam nadzieję, że zrozumiałeś.

1 polubienie

to kiedy mógłbym powiedzieć że “mam publiczny adres IP”?

Jak w umowie z operatorem będziesz je miał zapewnione.

1 polubienie

a inaczej nie mogę tego sprawdzić?

A co jest złego w umowie? Tam masz napisane co operator świadczy.
Możesz to sprawdzić też na swoich urządzeniach. Zobacz czy masz adres z puli publicznej na którymś z nich (niemal w każdym przypadku będzie to router). Choć nie traciłbym czasu bo wiemy, że nie masz, ponieważ Play LTE nie daje.

może jeszcze inaczej:

gdybym miał IP publiczne…to wtedy ipv4 miałbym takie same jak ip na stronie np. mojeip-eu.pl? dobrze rozumiem czy nie?

Niemal na pewno nie. W przytłaczającej większości przypadków miałbyś w systemie za routerem nadal prywatne IP.

Niepotrzebnie tracisz na to czas, Twój operator nie udostępnia publicznego adresu IP i nie ma sensu ciągnąć tego dalej dopóki nie zmienisz dostawcy.

spoko, rozumiem że ja tego nie mam, tylko chciałbym zrozumieć jak to działa i o co chodzi z tym publicznym ip